Partner serwisu
19 września 2018

PepsiCo wprowadza na rynek limitowaną edycję opakowań Pepsi Vintage

Kategoria: Aktualności

Legendarny smak Pepsi pasuje do każdej dekady i każdego pokolenia. Również w tym roku został wybrany przez 59% uczestników Wyzwania Smaku*. W podziękowaniu za wspólną zabawę i pozytywne emocje, PepsiCo wprowadza na rynek limitowaną edycję opakowań Pepsi Vintage, jakie pojawiały się w sprzedaży na przestrzeni sześciu dekad – od 1940 do 2000 roku. Od początku września do grudnia 2018 roku legendarne grafiki Vintage dostępne są na wszystkich rodzajach opakowań (puszki i butelki) i pojemnościach Pepsi w punktach sprzedaży na terenie całego kraju.

PepsiCo wprowadza na rynek limitowaną edycję opakowań Pepsi Vintage

– Przez wiele lat pokolenia na całym świecie wybierały orzeźwiający smak Pepsi. Były wśród nich gwiazdy wielkiego formatu, takie jak Michael Jackson, czy Britney Spears, ale też zwykli ludzie. Cieszymy się, że podczas tegorocznego Wyzwania Smaku aż 59% konsumentów wybrało smak Pepsi! Chcemy im podziękować tym legendarnym smakiem w limitowanej edycji opakowań Pepsi w stylu vintage z poprzednich dekad – powiedział Michał Szewczyk, Senior Brand Manager Pepsi.

Styl vintage jest uwielbiany w kulturze popularnej na całym świecie i wciąż wpisuje się w trendy. Polega na używaniu rzeczy pochodzących z innych epok lub stylizowaniu ich na takie, względnie na łączeniu stylów z różnych epok; mimo że wywodzi się ze świata mody, osadził się w innych obszarach życia. Teraz każdy może cieszyć się kolekcją 6 grafik na puszkach i butelkach z limitowanej edycji Pepsi Vintage. To świetna okazja dla kolekcjonerów, a jednocześnie silne nawiązanie do koncepcji „Pepsi wszystkich pokoleń”, podkreślającej dziedzictwo i bogatą historię marki. Opakowania wyróżniające się grafikami z minionych dekad, zachęcają każdego do sięgnięcia po napój w ulubionej odsłonie vintage. Od konsumentów zależy, czy wolą poczuć amerykański klimat pin-up z lat 50., czy późniejszy styl hippie. Mogą też powspominać lata 90. i czas po roku 2000, dzięki wersjom opakowań dostępnych wówczas także w Polsce.

– Recepturę Pepsi stworzył amerykański farmaceuta Caleb Bradham pod koniec XIX wieku w New Bern, w Północnej Karolinie. Jej wyjątkowy smak zaczął wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów, a w ciągu następnych lat, Pepsi stała się jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Na przestrzeni dekad, Pepsi podążając za najnowszymi trendami, kilkakrotnie zmieniła swoje logo. Jednak niezmiennie od 110 lat, jej legendarny smak cieszy podniebienia wielu pokoleń, a my specjalną limitowaną edycją opakowań Pepsi Vintage dziękujemy wszystkim, którzy wybierają nasz napój – dodał Michał Szewczyk

Wprowadzenie limitowanej edycji opakowań Pepsi wspiera kampania marketingowa utrzymana w klimacie vintage. Rozpoczęła się 17 września 2018 roku i potrwa do połowy listopada. Będzie obejmować działania reklamowe w telewizji, Internecie, a także w kinach sieci Helios i Cinema City.

Działaniom towarzyszyć będzie kampania wizerunkowa w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (POSM).

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ