Partner serwisu
11 października 2018

Żubrówka najlepiej sprzedającą się polską marką wódki w kanale duty free na świecie

Kategoria: Alkohole

W corocznym, prestiżowym rankingu Travel Retail’s Top 1000 Spirit Brands magazynu IWSR, Żubrówka została sklasyfikowana najwyżej wśród polskich marek wódek pod względem sprzedaży w kanale duty free.

Żubrówka najlepiej sprzedającą się polską marką wódki w kanale duty free na świecie

Żubrówka jest najlepiej sprzedającą się polską marką wódki w sieciach travel retail (z 11tą pozycją w kategorii wódek z całego świata), wyprzedzając Żołądkową Gorzką, Belvedere oraz drugi produkt z oferty CEDC – Soplicę.

Według rankingu IWSR, Żubrówka jest również w czołówce światowych wódek o największym przyroście sprzedaży w kanale duty free w latach 2012-2017. W porównaniu z rokiem 2016, w ubiegłym roku w sieciach travel retail sprzedało się łącznie o niemal 6% 9-litrowych skrzynek Żubrówki więcej.

Sprzedaż alkoholi w globalnym kanale travel retail nadal się rozwija, notując w 2017 roku wzrost o niemal 5%. W kategorii wódek, wolumen zwiększył się o blisko 2% w porównaniu z 2016 rokiem, osiągając łączną sprzedaż w wielkości 3,9 miliona 9-litrowych skrzynek.

Żubrówka jest najwyżej notowaną polską marką wódki w światowych rankingach sprzedaży. W corocznym, prestiżowym rankingu magazynu Shanken’s IMPACT**, Żubrówka zajęła trzecią pozycję wśród globalnych marek wódki, ustępując pola jedynie markom Smirnoff i Absolut. W porównaniu z danymi za rok 2016, w ubiegłym roku w Polsce i na rynkach eksportowych sprzedało się łącznie o 11,3% skrzynek Żubrówki więcej, co składa się na całościowy wolumen sprzedaży w wysokości 7,9 miliona 9-litrowych skrzynek.

* IWSR Magazine, Travel Retail’s Top 1000 Spirit Brands, wrzesień 2018.

** Shanken's IMPACT, World's Top 100 Distilled Spirit Brands Worldwide, marzec 2018.

źródło: cedc.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ