Partner serwisu
13 listopada 2018

Stany Zjednoczone wyprodukują 4,6 mln buszli soi

Kategoria: Aktualności

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez USDA, tegoroczna produkcja soi osiągnie poziom 4,6 mld buszli, a więc w skali roku jest to mniej z uwagi na spadek plonowania.

Stany Zjednoczone wyprodukują 4,6 mln buszli soi

W związku z tym, eksport tego surowca wyniesie 1,9 mld buszli, czyli w obrębie roku będzie to mniej o 160 mln buszli, na co wpływie mniejsze zapotrzebowanie na ten surowiec ze strony Chin. 

Niemniej jednak, pomimo iż dostawy do Chin są na minimalnym poziomie, to oczekuje się silnej sprzedaży na pozostałe rynki zbytu, tj. w drugiej połowie prawdopodobnie zaobserwuje się wzrost wysyłki soi. 
 
Niestety z uwagi na mniejszy wywóz oraz minimalnie większe zbiory, zapasy kończące obecny sezon zamkną się na poziomie wyższym o 70 mln buszli do 955 mln buszli.
 
Jak wykazują miesięczne prognozy, globalna produkcja nasion oleistych w sezonie 2018/2019 będzie niższa, podobnie jak i eksport przy jednocześnie większych zapasach. Dlatego też spadek zbiorów będzie dotyczyć soi, bawełny, orzeszków ziemnych jest częściowo skompensowany wyższymi szacunkami dla słonecznika.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ