Partner serwisu
21 listopada 2018

Mniejsze prognozy zbiorów ryżu

Kategoria: Aktualności

Jak wynika z danych USDA, szacunki produkcji amerykańskiego ryżu zostały minimalnie zmniejszone w porównaniu z poprzednią prognozą do 4,4 mln ton.

Mniejsze prognozy zbiorów ryżu

Mniejsze również będzie plonowanie ryżu o 17 funtów do 7,522 tys. funtów na akr. Z kolei eksport ryżu zamknie się w granicy 1,969 mln ton, a więc to minimalnie mniej niż przewidywano wcześniej. Dlatego też zapasy końcowe zamkną się na poziomie 0,958 mln ton, czyli w skali roku to więcej o 59%.
 
Za to światowe zbiory ryżu będą większe o 17,7 mln ton do 651 mln ton, na co niewątpliwy wpływ miały korekty zbiorów tego ziarna w Chinach nie tylko w wyniku większych zapasów ryżu, ale również ze względu na wzrost obszaru upraw tego zboża.
 
Jednakże globalna konsumpcja ryżu będzie mniejsza i wyniesie 488,4 mln ton, a to za sprawą spadku popytu w Bangladeszu, Afganistanie i Pakistanie, który nie jest całkowicie zrównoważony wzrostami w innych krajach.
 
W związku z tym, światowe zapasy końcowe zostały podniesione o 17,8 mln ton do rekordowego poziomu 163 mln ton, przy czym Chiny stanowią 69% globalnych zapasów w sezonie 2018/2019.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ