Partner serwisu
21 listopada 2018

Komes Barley Wine srebrnym medalistą European Beer Star 2018

Kategoria: Alkohole

Komes Barley Wine - piwo warzone w Browarze Fortuna w Miłosławia otrzymało srebrny medal w kategorii Ultra Strong Beer na jednym z najważniejszych konkursów piwnych na świecie i najważniejszym w Europie - European Beer Star. To jedno z najbardziej cenionych i najbardziej pożądanych trofeów w branży piwnej. W tym roku oceniano rekordową liczbę trunków – ponad 2600 piw.

Komes Barley Wine srebrnym medalistą European Beer Star 2018

Piwa z Miłosławia znowu najlepsze

Piwa z Browaru Fortuna od lat zdobywają uznanie na konkursach piwnych polskich oraz zagranicznych. Tegoroczna jesień jest wyjątkowa. W ręce miłosławskich browarników trafiła kolejna - tym razem - światowej rangi nagroda. Wyróżnienie potwierdza, że piwo warzone w Wielkopolsce jest jednym z najlepszych piw na świecie. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że w tegorocznej edycji wzięło udział ponad 2600 piw warzonych w 51 krajach – to jest o 9% więcej niż w roku ubiegłym. Kryteriami oceny były: kolor, smak, aromat i piana.

Srebrny Medal European Beer Star to dla Browaru Fortuna wielkie wyróżnienie i powód do dumy – komentuje Krzysztof Panek, Prezes Zarządu. To także uznanie dla naszych browarników i potwierdzenie dla naszych Konsumentów, że wybierając Komes Barley Wine sięgają po najlepsze piwo na świecie – dodaje. Liczymy też, że to wspaniałe wyróżnienie zachęci nowych Konsumentów złotego trunku do spróbowania jak smakuje nasz srebrny medalista – podsumowuje Krzysztof Panek.

Nagrodzony srebrnym medalem w kategorii Ultra Strong Beer Komes Barley Wine to piwny styl o bardzo bogatym i intensywnym aromacie słodowym oraz złożonym smaku, w którym słodowa słodycz idealnie współgra z dobrze zaznaczoną, ale delikatnie wyczuwalną goryczką. Komes Barley Wine jest najmocniejszą wersją w ramach prawideł stylu - piwo charakteryzuje się wysoką zawartością ekstraktu, rozgrzewającą mocą oraz ciemną, bursztynowo-miedzianą barwą.

O konkursie

Jury konkursu organizowanego już 15 raz wyróżnia za autentyczne trunki o wyróżniającym się smaku oraz jakości, najbardziej spełniające kryteria w danej kategorii. Wydarzenie jest organizowane przez Verband Private Brauereien Deutschland (Związek Prywatnych Browarów w Niemczech), Verband Private Brauereien Bayern (Związek Prywatnych Browarów w Bawarii) oraz Association of Small and Independent Breweries in Europe (S.I.B.). W szranki stają browary z całego świata, które kultywują i propagują europejską tradycję warzenia piwa. Zgłaszane do oceny piwa oceniane są tylko w kategoriach piw oryginalnie pochodzących z Europy.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ