Partner serwisu
11 grudnia 2018

Poznaj efekty działań browarów Carlsberga na rzecz ochrony klimatu

Kategoria: Alkohole

Znaczne oszczędności energii i wody w browarach Kasztelan i Okocim, Browar Falkenberg w Szwecji całkowicie neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla, olbrzymia instalacja z 8 tys. paneli słonecznych w browarze Dali w Chinach – to tylko niektóre z inicjatyw Grupy Carlsberg, które wspierają ochronę klimatu na świecie. Zapraszamy na interaktywne spotkanie z przedstawicielami Carlsberg Polska do pawilonu Dobry Klimat podczas szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.

Poznaj efekty działań browarów Carlsberga  na rzecz ochrony klimatu

We wtorek 11 grudnia br. o godz. 17.00 w pawilonie Dobry Klimat na rynku w Katowicach odbędzie się interaktywne spotkanie z przedstawicielami Carlsberg Polska. Konkursy, quizy, filmy i krótka prezentacja przybliżą uczestnikom prelekcji działania browarów należących do Grupy Carlsberg, które przyczyniają się do redukcji śladu węglowego i ochrony zasobów wodnych. Przedstawione zostaną także innowacje w opakowaniach, dzięki którym stają się one bardziej przyjazne dla środowiska.

Wszystkie działania są prowadzone w ramach programu zrównoważonego rozwoju Grupy Carlsberg pn. „Together Towards ZERO”, którego cele zostały opracowane we współpracy z uznanymi ekspertami m.in. z Carbon Trust oraz WWF International. Są one również spójne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ i ustaleniami konferencji klimatycznej w Paryżu.

Podczas spotkania pokażemy przykłady z Polski i innych krajów, w których warzone są piwa Grupy Carlsberg. Chętnie odpowiemy na pytania, a w quizach i konkursie sprawdzimy wiedzę m.in. na temat klimatu. Spotkanie może również być inspiracją do innego spojrzenia na butelkę zwrotną i puszkę – to cenne surowce, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie z korzyścią dla środowiska.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ