11 lutego 2019

Rosja znacznie zmniejszyła import cebuli, czosnku, kapusty i marchwi

Kategoria: Aktualności

Według analityków EastFruit, Rosja w dalszym ciągu zwiększa produkcję krajową i rozbudowuje infrastrukturę do przechowywania podstawowych warzyw, takich jak marchew, kapusta, buraki i czosnek.

Rosja znacznie zmniejszyła import cebuli, czosnku, kapusty i marchwi

W pierwszych 11 miesiącach 2018 r. przywóz cebuli do Rosji zmalał o 52% w porównaniu z tym samym okresem w 2017 r. i wyniósł 146 tys. ton. Import marchwi zmniejszył się o 10% do 155 tys. ton, a wszystkich rodzajów świeżej kapusty spadł o 17% do 97 tys. ton. Wwóz czosnku obniżył się najmniej, bo o 8% do 46 tys. ton.
 
W tym samym czasie Rosja zwiększyła import ziemniaków o 2% do 533 tys. ton. Warto również zwrócić uwagę na wzrost przywozu buraków, który wzrósł o 10% do 41 tys. ton.
 
Egipt pozostał najważniejszym dostawcą ziemniaków do Rosji, stanowiąc 66% wszystkich dostaw w pierwszych 11 miesiącach 2018 roku. Wyższe były również dostawy ziemniaków z Pakistanu do Rosji. Rosja importowała marchew z Izraela, Chin, Białorusi i Egiptu. Łącznie kraje te miały udziały na poziomie 91% całego przywozu.
 
Większość cebuli na rynku rosyjskim pochodziła z Chin i Egiptu - 57%, a kapustę dostarczały głównie Chiny i Uzbekistan - 60%, a także Białoruś, Kazachstan i Iran.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ