Partner serwisu
07 marca 2019

Globalna produkcja ryżu wyniesie 495,9 mln ton

Kategoria: Aktualności

Globalna produkcja ryżu w sezonie 2018/2019 jest szacowana na 495,9 mln ton.

Globalna produkcja ryżu wyniesie 495,9 mln ton

Bangladesz, Madagaskar, Nepal, Sri Lanka, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Wietnam stanowią większość światowego wzrostu produkcji w omawianym czasie. Natomiast produkcja u dwóch czołowych producentów ryżu, tj. w Chinach i Indiach – spadnie.

W związku z tym, chińska prognoza produkcji ryżu została podniesiona o 5,9 mln ton do 148,5 mln ton. Taki stan rzeczy wskazuje na wyższy plon i większy obszar niż wcześniej szacowano. Przy 7,03 t/ha zbiory tego ziarna wzrosły o 2% w porównaniu z rokiem poprzednim i są najwyższe w historii. Powierzchnia zbiorów w Chinach oceniana jest na 30,2 mln ha, co stanowi wzrost o 131 tys. ha w stosunku do poprzedniej prognozy, ale o 2% mniej niż rok wcześniej.  

Natomiast prognoza produkcji Brazylii została obniżona o 0,4 mln ton do 7,75 mln ton, a więc to o 6% mniej niż rok wcześniej. Redukcja plonów była spowodowana rewizją w dół zmniejszonej o 110 tys. ha powierzchni zbiorów do 1,85 mln ha, czyli to spadek o 6% w skali roku. 
 
Z kolei szacunkowe zbiory ryżu w USA wzrosły o 188 tys. ton do 7,12 mln ton, a zatem to o 26% więcej niż rok wcześniej. Znaczna rewizja w górę wynika głównie ze sporo wyższej i prawie rekordowej wydajności. Szacunkowa powierzchnia zbiorów została minimalnie podniesiona.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ