Partner serwisu
21 marca 2019

Ukraińscy eksporterzy owoców i orzechów ustanawiają nowy rekord

Kategoria: Aktualności

W lutym 2019 r. kontyngent eksportu owoców i orzechów na Ukrainę wzrósł do rekordowo wysokiego poziomu wartości o 24,8 mln USD, co stanowi zwyżkę o 35% rok do roku i jest ponad dwukrotnie większy niż osiągnięty dwa lata temu.

Ukraińscy eksporterzy owoców i orzechów ustanawiają nowy rekord

Orzechy włoskie miały dominujący udział w eksporcie, który stanowił 64% całkowitych przychodów z wysyłki, podczas gdy udział jabłek zwiększył się z 8% do 14%.

Wzrost wysyłki owoców i orzechów jest zgodny z szerszymi trendami ekspansji w dynamicznie rozwijającym się ukraińskim sektorze rolnym. Ukraiński wywóz produktów rolnych zwiększył się w ujęciu roku w styczniu 2019 r. o 22,5% do 1,7 mld USD. Pięć największych indywidualnych rynków eksportowych ukraińskich produktów rolnych to Egipt - 154 mln USD, Holandia - 150 mln USD, Indie - 144 mln USD, Hiszpania - 136 mln USD i Turcja - 112 mln USD.

źródło: nawozy.eu
prices
2021-08-06
Dear Sirs,I have a shop in Finland for nuts and dried fruit. I will be grateful if you send me the price list to establish long business relationship between us.I am looking forward to hear from you.Best regardsOsama MohamedNatural Health
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ