Partner serwisu
17 kwietnia 2019

Otwarcie rozbudowanego Centrum Logistycznego Coca-Cola HBC Polska w Niepołomicach

Kategoria: Aktualności

16 kwietnia 2019 r. Coca-Cola HBC Polska, lider polskiego rynku produkcji napojów bezalkoholowych, otworzyła rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach k. Niepołomic. Obiekt wysokiego składowania o powierzchni 4700 m. kw. pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4600 palet. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln zł. Inwestycja ta jest kolejnym etapem rozwoju Coca-Cola HBC Polska w regionie małopolskim.

Otwarcie rozbudowanego Centrum Logistycznego Coca-Cola HBC Polska w Niepołomicach

Rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach zostało uroczyście otwarte przez kierownictwo Coca-Cola HBC Polska z prezesem Jaakiem Mikkelem i dyrektorem niepołomickiego zakładu Krzysztofem0 Putem na czele. W wydarzeniu wzięli udział także burmistrz Niepołomic, Roman Ptak, wicestarosta wielicki, Henryk Gawor, przedstawiciele władz samorządowych województwa, wykonawcy inwestycji, klienci firmy z regionu Małopolski oraz reprezentanci krakowskich ośrodków akademickich, w których kształcą się m.in. przyszłe kadry zakładu.

„Polska to jeden z kluczowych rynków Grupy Coca-Cola Hellenic, jednego z największych na świecie rozlewców napojów The Coca-Cola Company. Potwierdzeniem tego są nasze dotychczasowe i planowane inwestycje. Od początku naszej działalności, nieustannie inwestowaliśmy w Polsce w nasze zakłady produkcyjne, infrastrukturę logistyczno-magazynową oraz liczne elementy wsparcia całego łańcucha dostaw i rynku. Tylko w latach 2012 – 2016 kwota naszych inwestycji wyniosła 435 mln złotych. I to nie koniec, bo w latach 2017 – 2020 planujemy zainwestować kolejne ponad pół miliarda złotych, między innymi w nasz małopolski zakład” – powiedział Jaak Mikkel, prezes zarządu Coca-Cola HBC Polska.

Uruchomiony w 1993 r. zakład produkcyjny w Staniątkach zabezpiecza ok. jednej trzeciej produkcji Coca-Cola HBC w Polsce. Powierzchnia zakładu to ponad 180 tysięcy metrów kwadratowych, z czego ponad 40 tysięcy stanowią zabudowania. 5 linii produkcyjnych umożliwia wytwarzanie dziennie wszystkich napojów gazowanych Coca‑Cola na: dwóch liniach PET, linii szklanej, linia puszkowej oraz linii BIB (Bag In Box).

„Dzisiejsza uroczystość to kolejny przykład dobrej i wieloletniej współpracy naszego zakładu z władzami samorządowymi gminy i regionu” – powiedział Krzysztof Put, dyrektor zakładu produkcyjnego Coca-Cola HBC Polska w Staniątkach. „Jesteśmy nie tylko ważnym pracodawcą i partnerem biznesowym, ale przede wszystkim staliśmy się częścią lokalnej społeczności. Nieustannie wspieramy mieszkańców regionu, tworząc ponad 300 miejsc pracy i współpracując z lokalnymi dostawcami. Oferujemy programy, które wspierają zawodowo młodych, współdziałamy z ośrodkami akademickimi uczestnicząc w kształceniu kadr naukowo-technicznych, a także troszczymy się o środowisko, produkując odpowiedzialnie. Jesteśmy stąd i udowadniamy to w naszej działalności już od ponad ćwierć wieku” – dodał Krzysztof Put.

Zakład w Staniątkach k. Niepołomic jest drugim, po fabryce w Radzyminie koło Warszawy, zakładem produkcyjnych Coca-Cola HBC Polska, zatrudniającym ponad 300 osób i współpracującym z ok. 4 tysiącami klientów z regionu małopolskiego. Podobnie jak w innych zakładach produkcyjnych firmy, wdrożono tu zaawansowane procedury i systemy, które minimalizują zużycie energii elektrycznej i wody, dzięki czemu osiągane są coraz ambitniejsze cele środowiskowe. W ramach infrastruktury przyzakładowej funkcjonuje również niezależna oczyszczalnia ścieków, przetwarzająca dziennie 1 600 metrów sześciennych ścieków. Zakład posiada również własne laboratorium mikrobiologiczne, które dokonuje ciągłych testów produktów. Aby zachować najwyższą jakość produktu, laboratorium jest w stanie sprawdzić tysiąc butelek i puszek w ciągu doby. W 2016 roku zakład Coca‑Cola HBC Polska w Staniątkach otrzymał drugie miejsce spośród 56 zakładów z 27 krajów w kategorii „Best Plant Award” (Najlepszy zakład).

Coca-Cola od lat angażuje się w życie regionu Małpolski i Krakowa, wspierając jego mieszkańców oraz ważne instytucje czy wydarzenia m.in. słynną Paradę Smoków w Krakowie czy Dni Niepołomic. Firma w swoich działaniach kładzie też duży nacisk na rozwój zawodowy młodzieży z regionu, pomagając jej odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. W tym celu podejmuje współpracę z krakowskimi uczelniami wyższymi: Politechniką Krakowską, Uniwersytetem Rolniczym, Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Ekonomicznym. W ramach swoich lokalnych działań, Coca-Cola wspiera również fundację Zamek Królewski w Niepołomicach, fundację „Bądźcie z Nami” a także kluby sportowe Wisłę Kraków, Cracovię czy Czarni Staniątki.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ