Partner serwisu
24 kwietnia 2019

Nowa odsłona programu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy

Kategoria: Aktualności

Startuje kolejna, 6. edycja programu grantowego InicJaTyWy, w ramach którego Carlsberg Polska przyznaje granty na projekty wpierające społeczności w sąsiedztwie swoich browarów.

W skrócie

Tegoroczny konkurs odbywa się w nowej, odświeżonej formie. Jego adresatami są organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z Brzeska, Sierpca, Szczecina i ich okolic. Na potrzeby programu stworzona została specjalna strona internetowa www.inicjatywy.com.pl, dzięki której lokalne organizacje będą mogły złożyć wnioski o grant w wysokości 10 tys. zł. Następnie mieszkańcy z sąsiedztwa browarów będą mogli oddać głos na jeden z projektów wybranych wcześniej przez Jury. W ten sposób będą mieli realny wpływ na to, jak zmieniają się ich miejscowości. Wnioski za pośrednictwem www.inicjatywy.com.pl można składać do 13 maja 2019.

9 grantów

InicJaTyWy to program, którego celem jest poprawa życia lokalnych społeczności, w sąsiedztwie Browarów Okocim, Kasztelan i Bosman, poprzez m.in. rewitalizację terenów zielonych, stwarzanie warunków zachęcających do aktywnego wypoczynku oraz działania kulturalne i edukacyjne. Dotychczas aplikowali pracownicy. W tym roku do udziału w programie Carlsberg Polska po raz pierwszy zaprasza lokalne organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej. Mogą one wnioskować o grant w wysokości 10 000 zł. W tej edycji przewidzianych jest w sumie 9 grantów.

W ciągu pięciu lat istnienia programu nasi pracownicy zrealizowali kilkadziesiąt wartościowych projektów. W 2019 roku przyjęliśmy nową formułę programu, by poznać lokalne potrzeby z perspektywy organizacji działających w sąsiedztwie naszych browarów. Naszą intencją jest także włączenie w program lokalnych społeczności – mieszkańcy będą mogli oddawać swoje głosy na wybrane projekty. W ten sposób będą oni mieli realny wpływ na to, jak ma się zmieniać ich okolica. – mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

Wnioski można składać na stronie internetowej www.inicjatywy.com.pl do 13 maja br. włącznie. Następnie Jury programu, w skład którego wchodzą przedstawiciele gmin, firmy oraz Fundacji Nasza Ziemia, wybierze pulę projektów spełniających wymagania regulaminowe. Na stronie www będzie można oddać głos na jeden projekt spośród wybranych przez Jury. Strona zawiera także informacje nt. programu oraz podsumowanie dotychczasowych edycji.

Od 2014

Program grantowy InicJaTyWy powstał w 2014 r. W latach 2014-2018, w pięciu edycjach programu, zrealizowano 47 projektów dzięki wolontariatowi 324 pracowników, którzy przepracowali społecznie 3 743 godziny. Carlsberg Polska przeznaczył na projekty swoich wolontariuszy 380 tys. złotych.

źródło: inf. prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ