Mniejszy obszar upraw oleistych w USA
Raport USS National Plant Statistics Service (NASS) przedstawia 4% spadek areału rzepaku w przypadku upraw w sezonie 2019/2020 do 1,9 mln akrów.

Spadki obszaru upraw rzepaku są prawdopodobne w Północnej Dakocie, Kansas i Oklahomie. Kansas może mieć wyższą powierzchnię upraw kukurydzy, a Oklahoma może odnotować nieznaczną zwyżkę areału soi. Natomiast rolnicy planują zwiększenie obszaru upraw rzepaku w Minnesocie, Montanie i Waszyngtonie.
Powierzchnia orzeszków ziemnych jest prognozowana na wyższą o 2% do 1,45 mln akrów, przy zwiększonym areale przewidywanym dla Teksasu, Florydy, Alabamy, Gruzji i Oklahomy. W Arkansas, Missisipi, Nowym Meksyku, Północnej Karolinie i Południowej Karolinie spodziewane są niewielkie redukcje powierzchni.
Planowany obszar upraw słonecznika w 2019/2020 wzrósł o 4% do 1,35 mln akrów. Oczekuje się wzrostu powierzchni upraw słonecznika w Dakocie Północnej, Południowej Dakocie i Teksasie.
Szacowany areał upraw lnu w sezonie 2019/2020 ocenia się na 66% do 345 tys. akrów. W związku z tym, przewidywany obszar upraw tej rośliny w Północnej Dakocie wzrósł o 76%, co odpowiada mniejszym zasiewom soi.
Komentarze