04 czerwca 2019

Rosja podwoiła import jagód

Kategoria: Aktualności

Import świeżych jagód do Rosji w okresie styczeń-marzec 2019 r. Prawie podwoił się w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. W tym czasie rosyjscy importerzy zakupili około 1,5 tys. ton świeżych jagód.

Rosja podwoiła import jagód

Warto zauważyć, że w ubiegłym roku Rosja sprowadziła około 4 tys. ton świeżych jagód, co również stało się rekordem rocznego importu. Niemniej jednak jest oczywiste, że w 2019 r. rekord ten zostanie znacznie przekroczony, zwłaszcza na tle spodziewanego spadku światowych cen tej jagody.
 
Głównymi dostawcami jagód do Rosji w okresie zimowym były Chile, Peru i Hiszpania. To prawda, że hiszpańskie jagody były dostarczane na rynek rosyjski nie bezpośrednio, ale przez Białoruś. Wiele jagód sprzedano do Rosji w okresie styczeń-marzec, a także do Meksyku i Maroka, które nie miały problemów z dostępem do rynku rosyjskiego.
 
Latem największymi dostawcami jagód do Rosji są Ukraina i Polska, ale poprzez pośredników na Białorusi. Europejskie jagody z innych krajów UE w ten sam sposób docierają na rynek rosyjski w okresie letnim.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ