Partner serwisu
10 czerwca 2019

300 autorskich piw domowych będzie można degustować w stolic

Kategoria: Aktualności

Już 15 czerwca w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Piwowarów Domowych, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD). Festiwal to wydarzenie łączące świat piwowarów domowych, pasjonatów piwa, hobbystów i beer geeków. Ponad 70 najlepszych piwowarów domowych z Polski oraz z Europy wystawi około 300 autorskich piw w różnych stylach, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Druga edycja Festiwalu to dla twórców piw wyjątkowa możliwość wymiany doświadczeń, poznania najnowszych trendów, ale również docenienia ich pasji poprzez wybranie najlepszego stoiska piwowara oraz piwa Festiwalowego, które zostanie uwarzone przez Browar Zamkowy w Cieszynie. Pasjonaci piw domowych odwiedzający wydarzenie będą mieli niepowtarzalną okazję degustowania wyjątkowych piw niedostępnych w komercyjnej sprzedaży i zatopienia się w chmielowej atmosferze. Bilety na Festiwal dostępne są w sprzedaży poprzez platformę ebilet.pl. 

300 autorskich piw domowych będzie można degustować w stolic

Festiwale piw rzemieślniczych odbywają się już praktycznie w każdym większym mieście w Polsce, ale również w mniejszych ośrodkach. Festiwal Piwowarów Domowych to jednak wyjątkowe wydarzenie dedykowane twórcom piw domowych oraz miłośnikom piwnych smaków. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy poza częścią wystawienniczo-targową będą mogli korzystać również ze strefy szkoleniowej, w której odbędą się sesje profesjonalnych wykładów i warsztatów dotyczących piwowarstwa domowego. Nowością będzie strefa targowa, która skupi firmy oferujące akcesoria do domowego warzenia piwa, producentów słodu, chmielu, drożdży oraz sklepy z ofertą dla piwowarów-hobbystów. W trakcie wydarzenia zostanie wybrane najlepsze piwo i stoiska piwowara oraz ogłoszone zostaną wyniki Mistrzostw Polski Piwowarów Domowych 2019 i przyznanie tytułu Grand Championa 2019. To największy konkurs piw domowych w Polsce, który jest organizowany już po raz siedemnasty. W konkursie 34 sędziów przez 3 dni oceniło aż 625 piw w szesnastu stylach. Spośród nich wybrali najlepsze, którego styl, nazwę i twórcę poznamy podczas tegorocznej edycji Festiwalu.

Ważnym elementem wydarzenia jest wybór piwa festiwalowego. W ubiegłym roku zwycięzcą został Dominik Połeć z Warszawy i jego piwo „Mango Generator”, które zostało później uwarzone w Browarze Zamkowym w Cieszynie, dokładnie według domowej receptury autora i w maju trafiło do komercyjnej sprzedaży pod nazwą “Mango Sour Ale Cieszyńskie”.

Na odwiedzających wydarzenie, poza możliwością degustacji niemal 300 autorskich piw, czekać będzie również strefa food trucków, w której znajdą oni dobre jedzenia, idealnie komponujące się z bogactwem piwnych smaków. Misją Festiwalu jest promowanie piwowarstwa domowego, wzajemna wymiana doświadczeń, a także prezentowanie wyrobów miłośnikom piwa. Każdy może podejść do piwowara, zapytać go o szczegóły dotyczące jego wyrobów i procesu ich powstawania. Jednocześnie każda osoba, która po prostu lubi piwo, znajdzie tu coś dla siebie.

Pierwsza edycja Festiwalu, która odbyła się w 2018 roku była naszym podziękowaniem piwowarom domowym za zaangażowanie i pozytywne zarażanie piwną pasją kolejnych osób. Dzięki takim wydarzeniom, możemy spełniać marzenia piwowarów o zaprezentowaniu efektów ich ciężkiej pracy światu. Zeszłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem i potwierdziła zapotrzebowanie na tego typu event na polskim rynku piwnym, dlatego zdecydowaliśmy się na organizację kolejnej edycji w rozszerzonej formule. Zależy nam na stałej wymianie doświadczeń i wiedzy pomiędzy piwnymi twórcami oraz daniu im możliwości dotarcia do miłośników piw, którzy podczas wielu organizowanych przez nas wydarzeń tłumnie przybywają, by móc rozsmakować się w chmielowych trunkach. Piwo domowe jest bardzo mocno związane z ideą „Slow Food”. Jeśli ktoś szuka nowych aromatów, smaków, korzeni i źródeł produktów, które spożywa, to nasz Festiwal jest do tego idealnym miejscem – mówi Artur Kamiński, prezes PSPD.

Piwowarstwo domowe staje się coraz bardziej popularnym hobby w całej Europie. Szacuje się, że w Polsce swoje własne warki warzy nawet 100 tysięcy piwowarów domowych. W PSPD obecnie zrzeszonych jest prawie 1200 członków, którzy chętnie wymieniają się swoimi doświadczeniami i udostępniają owoce swojej pasji miłośnikom i smakoszom, już nie tylko bursztynowego, trunku.

Wydarzenie odbędzie się 15 czerwca w godzinach 12:00-23:00, w hali EXPO XII nr 4 w Warszawie, ul. Prądzyńskiego 12/14. Od godziny 12:00 otwarta będzie “strefa targowa” z prezentacją oferty dla piwowarów domowych, a od godz. 15:00 rozpocznie się część degustacyjna.

Wszystkie bilety są imienne i mogą zostać nabyte tylko przez osoby pełnoletnie. Zakup biletu uprawnia do: wstępu na wydarzenie, degustacji piw na wszystkich stanowiskach, otrzymania szkła festiwalowego oraz dostępu do strefy targowej.

Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa Żywiec S.A., która od lat wspiera piwowarstwo domowe i rozwija tę wyjątkową pasje wśród swoich pracowników, organizując Konkurs Piw Pracowniczych.

O PSPD:

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych to jedno z największych stowarzyszeń w Polsce, skupiające prawie 1200 członków. Stowarzyszenie organizuje kursy na Certyfikowanych Sędziów Piwa, wiele lokalnych, regionalnych i krajowych konkursów piw domowych, szkolenia sensoryczne, zbiera wiedzę dotyczącą piwowarstwa i wydaje własne wydawnictwa m.in. jedyny w kraju profesjonalny magazyn dotyczący piwowarstwa – “Piwowar”.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ