12 czerwca 2019

Świętujmy wspólnie kolejne Urodziny Żubra

Kategoria: Alkohole

Koncerty, potańcówka, rywalizacje sportowe i strefa piwna – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na mieszkańców Podlasia już 15 czerwca. Przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku urodzinowa impreza Żubra. Poprowadzą ją Rafał Rutkowski i Dariusz Szada-Borzyszkowski, a o oprawę muzyczną zadbają m.in. Myslovitz, Pablopavo i Ludziki oraz Tęgie Chłopy.

Obchodzony hucznie w ubiegłym roku okrągły jubileusz 250-lecia Browaru Dojlidy, na który licznie przybyli miłośnicy Żubra – mieszkańcy Podlasia i nie tylko, udowodnił ich przywiązanie do tradycji i gotowość do wspólnego świętowania z Królem Puszczy. Żubr postanowił uczynić ze swoich urodzin lokalny zwyczaj i ponownie zaprasza do ich celebrowania w Białymstoku.

Aby tradycji stało się zadość, punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie odszpuntowanie beczki świeżo uwarzonego Żubra, czego dokonają wspólnie dyrektor Browaru Dojlidy, Jacek Winiarski i prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski. Podlasianie będą mieli okazję zasiąść przy najdłuższym urodzinowym stole na Podlasiu i wznieść toast za Żubra. To jednak nie jedyny powód, by wpaść na Urodziny Króla Puszczy. W specjalnej Strefie Warzenia Żubra goście poznają nie tylko tajniki dojlidzkiego browaru, ale dzięki interaktywnym warsztatom przyswoją także solidną dawkę wiedzy na temat serwowania i degustacji chmielowych trunków. Urodziny Żubra nie mogą się odbyć również bez zaserwowania lokalnych produktów i smakołyków - o podniebienia gości zadbają podlascy wystawcy.

Król Puszczy pomyślał też o miłośnikach rywalizacji. Wraz z futbolową drużyną Lowlanders przygotował specjalne konkurencje siłowe, w których Podlasianie będą mogli  sprawdzić czy są „silni jak Żubr” i wziąć udział w zawodach z podnoszenia kegów czy przeciągania liny.

Na amatorów rękodzieła czekać będzie natomiast podlaska strefa rzemiosła, w której każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tkaniu i ręcznym zdobieniu toreb.

Żubr nie zapomniał również o śpiewach i tańcach. Na urodzinach wystąpią Myslovitz, Pablopavo i Ludziki oraz Tęgie Chłopy. O jak najlepszą atmosferę podczas urodzinowej potańcówki zadba DJ Wika.

Urodziny Żubra honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Białegostoku.

źródło: kompaniapiwowarska.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ