Partner serwisu
18 lipca 2019

Bliski Wschód stał się głównym celem ukraińskich jabłek

Kategoria: Aktualności

W okresie marzec-kwiecień 2019 r. Ukraińscy producenci eksportowali ponad 10 tys. ton świeżych jabłek do krajów Bliskiego Wschodu, a przez pierwsze cztery miesiące roku, prawie 18 tys. ton.

Bliski Wschód stał się głównym celem ukraińskich jabłek

Głównymi importerami jabłek z Ukrainy na Bliskim Wschodzie były Turcja i Irak, które średnio miesięcznie nabywały około 2 tys. ton ukraińskich jabłek. Ukraina eksportowała miesięcznie ponad 600 ton jabłek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i około 150 ton do Arabii Saudyjskiej.

Rynek rosyjski również był bardzo ważny, ale po raz pierwszy wolumeny reeksportu ukraińskich jabłek do Rosji zostały przekroczone przez ilości dostarczane do krajów Bliskiego Wschodu. Średnio do 3 tys. ton ukraińskich jabłek trafia do Rosji co miesiąc, a to jest półtora razy mniej niż zostało dostarczone do krajów Bliskiego Wschodu.

Warto zauważyć, że znaczna część eksportu ukraińskich jabłek do Turcji nie była przeznaczona dla tego kraju. Turcja ponownie wyeksportowała ukraińskie jabłka do Egiptu i Iraku, a według niepotwierdzonych doniesień Turcja wywiozła również je do Rosji.

Do największych importerów ukraińskich jabłek należały także Szwecja, Malezja i Indie, które kupowały od 100 do 300 ton jabłek miesięcznie.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ