11 września 2019

Znamy zwycięzców krakowskich eliminacji konkursu Caffè Vergnano Race to Racer

Kategoria: Aktualności

W niedzielę w krakowskiej kawiarni Tektura Cafe K2O rozegrały się regionalne eliminacje do konkursu Caffè Vergnano Race to Racer. Najlepszymi baristami okazali się Szymon Kiełbasa oraz Liubov Taran. Pod koniec roku wystąpią oni w wielkim finale, który odbędzie się w Krakowie.

Znamy zwycięzców krakowskich eliminacji konkursu Caffè Vergnano Race to Racer

Zawody odbywały się w wyjątkowej formule. Bariści zmierzyli się w systemie pucharowym. Uczestnicy eliminacji zostali zestawieni w pary w wyniku losowania. Każdy zawodnik miał za zadanie przygotować 6 wylosowanych kaw. Jury oceniało nie tylko jakość wykonania i technikę pracy, ale również czystość stanowiska i sprzętu, uzyskany czas oraz poprawność wydania otrzymanych zamówień. Zwycięzcą został Szymon Kiełbasa, drugie miejsce zajęła Liubov Taran.

Dwójka najlepszych baristów eliminacji wywalczyła udział w ogólnopolskim finale, w którym nagrodą główną jest zaproszenie na kurs jazdy sportowej z kierowcą rajdowym Michałem Kościuszko oraz możliwość bezpłatnego wypożyczenia na okres 24 miesięcy ekspresu Sanremo Cafè Racer o wartości 50 tys. złotych.

- Ocenialiśmy m.in. smak i aromat kawy, wykonanie latte art, strukturę piany mlecznej i organizację stanowiska pracy. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko doskonałą umiejętnością parzenia kawy, ale również pracą pod presją czasu. To była naprawdę zacięta rywalizacja  – powiedział Piotr Żurek, sędzia główny konkursu. Konkurs Race to Racer to wyjątkowa okazja do sprawdzenia swoich umiejętności baristycznych i zdobycia nowych doświadczeń -   dodaje Piotr Żurek.

Kolejne regionalne eliminacje, podczas których wyłonieni zostaną następni finaliści, odbędą się 19 października we Wrocławiu oraz 31 listopada w Katowicach. Wielki finał w Krakowie zaplanowany jest na 14 grudnia 2019, podczas Festiwalu Kawy w Forum Przestrzenie.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ