Partner serwisu
24 października 2019

Słońce zamknięte w butelce. Natura Cold Press wprowadza nowe soki HPP

Kategoria: Aktualności

Cztery smaki pełne owoców, warzyw i witamin. Wydłużony termin przydatności przy zachowaniu większości wartości odżywczych. Natura Cold Press wprowadziła do sprzedaży Soki Słońce, produkowane w technologii HPP. Nowa linia napojów dostępna jest w sprzedaży m.in. w hipermarketach Carrefour.

Słońce zamknięte w butelce. Natura Cold Press wprowadza nowe soki HPP

Soki Słońce to nowa marka soków wyciskanych na zimno (cold press), produkowanych przez polską firmę Natura Cold Press. Soki Słońce są niepasteryzowane i dzięki temu zachowują maksymalną ilość składników odżywczych zawartych w warzywach i owocach. Dostępne są w sumie w kilkuset punktach w całej Polsce, w tym w 28 hipermarketach Carrefour.

Natura Cold Press to polski producent soków, który wytwarza je wykorzystując metodę cold press – tłoczenia na zimno. Soki produkowane są z całych owoców, warzyw, ziół i przypraw, które najpierw cięte są nienagrzewającym się ostrzem, a następnie prasowane hydraulicznie, pod ciężarem kilku ton. W ten sposób powstaje w pełni klarowny sok, który zachowuje maksymalną ilość składników odżywczych, wyciśniętych także ze skórek warzyw i owoców. Soki cold press są niepasteryzowane, nie zawierają dodatkowego cukru, konserwantów ani ulepszaczy.

Dotychczas soki Natura Cold Press dostępne były przede wszystkim w sklepie internetowym, w zestawach diet opracowanych przez profesjonalnego dietetyka, w ramach których 6 soków zastępuje posiłki przez cały dzień. Już trzydniowy detoks sokowy pozwala odciążyć wątrobę i inne narządy układu pokarmowego, a także usunąć z organizmu nagromadzone toksyny.

Działająca od kilku lat Natura Cold Press dotychczas oferowała soki przede wszystkim we własnym sklepie internetowym, sprzedając je na sztuki lub w formie zestawów diet oczyszczających organizm. Najpopularniejsze zestawy w ofercie Natura Cold Press to różne warianty detoksu, w czasie którego soki o zróżnicowanym składzie zastępują posiłki.

Soki Słońce produkowane są w innowacyjnej technologii HPP (obróbki ciśnieniowej, ang. High-Pressure Processing), zwanej też paskalizacją. Polega ona na zamknięciu gotowych plastikowych butelek z sokiem w komorze, która zalewana jest wodą. W ten sposób wytwarza się wysokie ciśnienie hydrostatyczne, które oddziałuje na zamknięte butelki, zabijając niebezpieczne bakterie i patogeny. Dzięki temu soki produkowane metodą HPP pozostają świeże nawet przez 45 dni, a dzięki niskiej temperaturze produkcji, zachowują wszystkie witaminy i wartości odżywcze, tak jak tradycyjne soki cold press.

Linia Soków Słońce to najlepsze smaki Natura Cold Press. Każdy z nich to minimum 4 składniki, w tym owoce, warzywa, zioła i przyprawy. Soki Słońce dostępne są w pięciu smakach, wybranych spośród bestsellerów ze sklepu internetowego Natura Cold Press. Są to: Detox (jabłko, ananas, szpinak, cytryna), Odporność (jabłko, imbir, cytryna, cayenne), Pielęgnacja (marchew, jabłko, cytryna, kurkuma), Aktywność (burak, ananas, jabłko, marchew) i Orzeźwienie (jabłko, ananas, cytryna, mięta).

Soki Słońce oraz Natura Cold Press są dostępne oraz w kilkuset punktach w całej Polsce. To między innymi sklepy detaliczne, których jest obecnie ponad 140 – w tym 28 hipermarketów Carrefour. Soki Natura Cold Press są dostępne także w sklepie internetowym naturacoldpress.pl, najlepszych kawiarniach i restauracjach w Polsce oraz w największych cateringach biurowych.

– Świeże soki owocowo-warzywne, produkowane metodą cold press, to doskonale źródło składników odżywczych. Ich oczyszczające działanie od lat doceniają konsumenci m.in. w Stanach Zjednoczonych, a od kilku lat, za sprawą Natura Cold Press, także w Polsce. Dzięki nowej technologii produkcji, która pozwala zachować świeżość nawet przez 45 dni, z ich właściwości będzie mogło skorzystać jeszcze więcej konsumentów, w tym klienci hipermarketów Carrefour. Wierzę, że to dopiero początek, a segment świeżych soków czekają dalsze wzrosty – mówi Oskar Lis, założyciel i prezes Natura Cold Press.

źródło: informacja prasowa
Tagi: sok, soki
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ