Partner serwisu
28 października 2019

Twardy Brexit mógłby pozbawić Brytyjczyków produktów z UE

Kategoria: Aktualności

Nieuporządkowane wyjście grozi opóźnieniami w kluczowych dostawach portowych. Oznacza to, że łatwo psujące się produkty mogą gnić w dokach, czego obawiają się importerzy.

Twardy Brexit mógłby pozbawić Brytyjczyków produktów z UE

Podaż żywności w Wielkiej Brytanii może być bardziej oczywistym problemem niż początkowo przypuszczano. Dane rządowe pokazują, że Wielka Brytania sprowadza około 30% żywności od państw członkowskich UE, a kolejne 10% pochodzi z innych krajów objętych umowami handlowymi Wspólnoty.
 
Istnieją ograniczone możliwości, aby zaimportować świeże produkty z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii, zanim zwiędną i nie będą się nadawać do sprzedaży. Podkreśla to znaczenie zawarcia umowy, dzięki której ciężarówki będą się przemieszczać przez granice między Wielką Brytanią a Francją, przez co zostanie zachowa logistyka, która zapewni Brytyjczykom świeże pomidory, jagody i inne produkty łatwo psujące się przez cały rok.
 
Według szacunków brytyjskiego rządu, aż 85% ciężarówek próbujących przekroczyć cieśninę Dover-Calais może nie posiadać dokumentów niezbędnych do przejazdów między Wielką Brytanią a Francją.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ