05 listopada 2019

Wzrost światowej produkcji ryżu

Kategoria: Aktualności

Globalna produkcja ryżu w sezonie 2019/2020 ma wynieść 497,8 mln ton, co stanowi wzrost o 3,6 mln ton w porównaniu z poprzednią prognozą, ale wciąż o prawie 1 procent poniżej rekordu z poprzedniego roku.

Wzrost światowej produkcji ryżu

Przewidywany z roku na rok spadek globalnej produkcji wynika z obniżenia światowej powierzchni zbioru ryżu o 1,1 mln hektarów do 162,3 mln hektarów. Chiny, Indie, Sri Lanka i Stany Zjednoczone odpowiadają za spodziewany spadek globalnego obszaru zbiorów ryżu w tym sezonie. Te redukcje powierzchni zbiorów są częściowo zrównoważone oczekiwanymi wzrostami w Egipcie, Indonezji, Laosie, na Filipinach i Tajlandii.
 
Chiny, Indie i Stany Zjednoczone odpowiadają za większość prognozowanego spadku produkcji globalnej w omawianym sezonie, a ich łączna produkcja zmalała o ponad 6 mln ton. Szacuje się również, że uprawy będą mniejsze w 2019/2020 w Boliwii, Kubie, Ekwadorze, Hondurasie, Mali, Nepalu, Nikaragui, Panamie, Paragwaju i Wenezueli. Natomiast przewiduje się, że uprawy będą większe niż rok wcześniej w Bangladeszu, Birmie, Kambodży, Wybrzeżu Kości Słoniowej, Egipcie, UE, Indonezji, Iraku, Laosie, Madagaskarze, Nigerii, Pakistanie, Filipinach, Senegalu, Sierra Leone, Sri Lance, Tajlandii i Wietnamie.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ