Partner serwisu
05 listopada 2019

Holenderskie sadzeniaki sadzi się na całym świecie

Kategoria: Aktualności

W ciągu ostatnich dziesięciu lat holenderski sektor sadzeniaków ziemniaków zwiększył eksport o 300 tys. ton do prawie 1 miliona ton w 2017 r.

Holenderskie sadzeniaki sadzi się na całym świecie

W innych krajach europejskich, takich jak Francja i Niemcy, również wzrósł wywóz. Z udziałem eksportowym wynoszącym ponad 50% holenderscy plantatorzy sadzeniaków są bardzo ważnym źródłem wysokiej jakości sadzeniaków ziemniaka.
 
Holenderskie sadzeniaki są eksportowane głównie do krajów Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Europy. Kraje docelowe w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie często nie mają infrastruktury do produkcji i przechowywania wysokiej jakości sadzeniaków ziemniaka, co uzależnia te kraje od importu. W Europie wysyłka holenderskich sadzeniaków skorzystał ze zwyżki w przemyśle mrożonych ziemniaków przetworzonych, który wymaga wyspecjalizowanych odmian ziemniaka.
 
Rosnąca globalna populacja i rosnące zapotrzebowanie na mrożone ziemniaki przetworzone spowodują zwiększenie się zapotrzebowania na wysokiej jakości sadzeniaki ziemniaka w najbliższej przyszłości. To wspiera popyt na holenderskie sadzeniaki. Jednak możliwości rozszerzenia areału sadzeniaków ziemniaka w Holandii są ograniczone. Oznacza to, że sektor może przejść do nowych regionów uprawy sadzeniaków we Francji i Niemczech, a także dostarczać je do Afryki Północnej i Azji.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ