Partner serwisu
18 listopada 2019

Wzrost dostaw ryżu na świecie

Kategoria: Aktualności

Globalne dostawy ryżu w sezonie 2019/2020 wzrosły o 1,4 mln ton, głównie ze względu na zwiększone zapasy początkowe, co odzwierciedla niższe zużycie w sezonie 2018/2019.

Wzrost dostaw ryżu na świecie

Kilka głównie kompensujących zmian doprowadziło do nieznacznie niższej globalnej produkcji. Produkcja w Indiach wzrosła o 1 mln ton ze względu na duże zapasy wody i zwiększone plany sadzenia nawadnianych roślin. Produkcja Indonezji została obniżona o 0,9 mln ton z powodu opóźnionego rozpoczęcia monsunu, a na Filipinach o 0,2 miliona ton, gdyż rolnicy przenoszą produkcję ryżu na bardziej dochodowe uprawy.
 
Światowy eksport w sezonie 2019/2020 jest zmniejszany dzięki 0,5 mln ton redukcji dla Tajlandii, ponieważ oczekuje się, że jego ceny eksportowe pozostaną niekonkurencyjne. Częściowe kompensowanie to wzrost wysyłki Indii o 0,2 mln ton, odzwierciedlające większe zbiory i zwyżkę o 0,2 mln ton dla Wietnamu w związku z poprawą konkurencyjności cenowej. 
 
Globalny import zmalał o 0,5 mln ton, przy zwyżce o 0,8 mln ton w Indonezji, który z nadwyżką skompensował spadek o 0,6 mln ton w przypadku Chin, o 0,4 mln ton w przypadku Nigerii i o 0,2 mln ton w przypadku Filipin. 
 
Zapasy końcowe zostały zwiększone o 2 mln ton do rekordowego poziomu 177 mln ton.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ