Partner serwisu
25 listopada 2019

Maciej Dowbor w kampanii Trzymaj Pion

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia lub odsłuchania kolejnego odcinka podcastu i videocastu Trzymaj Pion. Tym razem z gościnnym udziałem Macieja Dowbora – dziennikarza, prezentera telewizyjnego i taty dwóch córek w szczerej rozmowie z blogerką, socjolożką i ambasadorką kampanii Trzymaj Pion – Natalią „Nishką” Tur. W szczerej rozmowie nasz gość opowiada m.in. o tym jak stopniowo odnajdywał się w trudnej roli taty, zmieniających się zadaniach i wyzwaniach jakie stają przed świadomymi rodzicami oraz roli ojca w tej “układance”. Nie zabraknie przy tym kilku historii z samego życia oraz wspomnień… o piwie.

Maciej Dowbor w kampanii Trzymaj Pion

Nasza kampania Trzymaj Pion ma na celu wspierane rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków, a także w wychowywaniu dzieci do odpowiedzialnych postaw związanych z alkoholem w dorosłym życiu. Zdaniem ekspertów kampanii to właśnie rola ojców często bywa niedoceniania, a może mieć diametralny wpływ na postrzeganie alkoholu przez nastolatków i młodych dorosłych. W rozmowie Maciej Dowbor wskazuje, że niewłaściwym jest – w jego ocenie – stygmatyzowanie niektórych tematów, jak na przykład właśnie obecności alkoholu w domu, który staje się czasami tematem tabu. Stwierdza, że kulturę picia alkoholu wynosi się z domu, a jak ta kultura będzie wyglądała zależy w dużej mierze od samych rodziców - podaje Grupa Żywiec.

Po więcej zapraszamy:
www.trzymajpion.pl – strona kampanii gdzie rodzice znajdą teksty eksperckie, porady, rozmowy i informacje o tym jak budować zdrowe relacje z dziećmi i nastolatkami.

źródło: grupazywiec.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ