Partner serwisu
26 listopada 2019

Wraca „Ratuszowa”

Kategoria: Aktualności

Specjalnie przed Świętami Bożego Narodzenia chcieliśmy sprawić niespodziankę i powróciliśmy do produkcji „RATUSZOWEJ” – naszej kultowej czekolady lat 70. Jej premiera przypadła na inaugurację tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Gdańsku - podaje ZPC „Bałtyk”.

Wraca „Ratuszowa”

Czekolada „Ratuszowa” to obok czekolady „Malajskiej” jedna z najbardziej kultowych czekolad „Bałtyku” ostatniego półwiecza. Jej początki sięgają przełomu lat 60. i 70.. Swoją popularność zdobyła wyjątkowym smakiem mlecznej czekolady. Czekolada „Ratuszowa” była pakowana w różnych etykietach, ale najbardziej pamiętaną jest ta z fotografią Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku.

Była to jedna z pierwszych czekolad, którą dzisiaj nazwalibyśmy „upominkową” ponieważ często wybierano ją na prezent albo jako słodką pamiątkę z Gdańska – mówi Konrad Mickiewicz, prezes ZPC „Bałtyk”. Chcieliśmy, aby nadal sprawiała radość, promowała nasze miasto i była świątecznym prezentem dla wszystkich sympatyków Gdańska i „Bałtyku” – mówi K. Mickiewicz.

Współczesna czekolada mleczna „Ratuszowa” produkowana jest według tradycyjnej receptury. Do jej produkcji nie jest wykorzystywany olej palmowy, nie zawiera ona składników genetycznie modyfikowanych GMO oraz glutenu. Produkowana jest w formie tabliczki 100-gramowej w specjalnie zaprojektowanej etykiecie nawiązującej stylistyką do etykiety z poprzedniego stulecia. Dodatkowo „Bałtyk” wyprodukował także „Ratuszową” w wersji czekolady deserowej, która jest współczesnym rozwinięciem serii.

Czekolady „Ratuszowe” to nie jedyne niespodzianki, które przygotował „Bałtyk” na nadchodzący okres świąteczny. Wśród nowości są także kultowe czekoladki „Fantazja” w ośmiu nowych smakach ukrytych w specjalnych, upominkowych kartonikach. Smak mięty znajduje się w kartoniku „Fantazja Mintu”, a pozostałe smaki w kartoniku „Fantazja deserowa” (smak kakao-rum, waniliowy, orzechowy) oraz w kartoniku „Fantazja koktajlowa” (smaki malibo, rum&toffee, advocat, brandy&coffee).

Nowe czekolady „Ratuszowe”, a także nowe kolekcje czekoladek „Fantazja” i wiele innych kultowych słodyczy „Bałtyku” będzie można znaleźć m.in. na stoisku „Bałtyku” podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym (stoisko nr 67 naprzeciwko domku św. Mikołaja), a także w sklepach firmowych w Gdańsku Oliwie i we Włocławku.

źródło: zpcbaltyk.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ