Partner serwisu
26 listopada 2019

Ser z najlepszego mleka w Polsce

Kategoria: Aktualności

Kiedy w ostatnim czasie pojawiają się niepokojące doniesienia o malejącej liczbie polskich gospodarstw ekologicznych, o trudnej sytuacji na rynku mleka ekologicznego, o niewystarczającym wsparciu dla polskich producentów, Stara Mleczarnia SA pozyskuje najlepsze mleko w Polsce dzięki współpracy z Juchowo Farm.

Ser z najlepszego mleka w Polsce

Mleko sienne (Heumilch, haymilk) to najczystsze mleko o doskonałych walorach smakowych i wartościach odżywczych. Jego nazwa pochodzi od sposobu karmienia krów mlecznych. Krowy są żywione wyłącznie paszą naturalną – trawą i sianem (bez udziału pasz kiszonych czy pasz z GMO) i wypasane na łąkach nawet 150-180 dni w roku. Według badań mleko sienne wykazuje znacznie wyższą zawartość sprzężonego kwasu linolowego (CLA) i kwasów Omega-3 niż zwykłe (tzw. konwencjonalne) mleko, jest też znacznie bezpieczniejsze dla osób z alergią na mleko i smakuje doskonale.

Mleko o tym standardzie produkuje się i sprzedaje głównie w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii, w Polsce to nadal nisza. Starej Mleczarni SA udało się pozyskać takie mleko i wyprodukować z niego ekologiczny ser. Jest to możliwe w ramach partnerskiej współpracy ze Spółką Rolniczą Juchowo – największym gospodarstwem biodynamicznym w Polsce i jednym z największych w Europie, które jako jedyne produkuje w Polsce mleko sienne certyfikowane przez Demeter International.

– Mleko sienne to najlepszy możliwy surowiec do produkcji ekologicznych serów. Nasze sery wytwarzamy bez dodatku chemii, na bazie tradycyjnych receptur, nie stosując agresywnej obróbki mleka, dzięki czemu zachowuje ono swoje cenne właściwości. Z Juchowo Farm łączą nas podobne wartości: dbałość o zdrowie, naturalną produkcję, tworzenie miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że dzięki tej współpracy będziemy mogli dostarczać na polski rynek produkty z najlepszego mleka, które dotychczas było przeznaczone głównie na eksport – mówi Zbigniew Waz, prezes Starej Mleczarni SA.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ