Partner serwisu
02 grudnia 2019

Poznańskie Targi Piwne 2019 w liczbach

Kategoria: Aktualności

Poznańskie Targi Piwne zgromadziły ponad 70 wystawców, u których można było skosztować 700 rodzajów piwa, cydrów i miodów pitnych z ponad 500 kranów i około 500 butelek. Tegoroczną edycję imprezy odwiedziło blisko 17 500 osób!

Poznańskie Targi Piwne 2019 w liczbach

Na wydarzeniu pojawiła się szeroka publiczność, która miała okazję spróbować i kupić wiele nowości. Olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również Piwna Matura oraz Piwna Mila.

Wydarzeniem specjalnym targów była uroczysta Gala pierwszej edycji konkursu „Greater Poland” Beer and Cider Cup, w którym międzynarodowe Jury przyznało 43 nagrody w 15 kategoriach. Do konkursu zgłoszonych zostało 230 produktów, w tym 13 cydrów. Zwycięzcą konkursu, z tytułem THE GREATEST BEER został Browar Kingpin z piwem Full Contact BBA. Pierwsze miejsce w kategorii cydrów i tytuł THE GREATEST CIDER trafiły do Chmielony Sad 2018 z cydrowni Cydr Smykan. Warto wspomnieć, że był to pierwszy tego typu konkurs skierowany do profesjonalnych cydrowni.

Został również rozstrzygnięty XI Konkurs Piw Domowych, zorganizowany dla domowych piwowarów. Swój udział zgłosiło 47 piwowarów. Jury przyznało nagrody w ramach dwóch kategorii: White IPA i Fruit Weizen.

Tak jak w poprzednich latach Poznańskim Targom Piwnym towarzyszyła kampania Movember Polska, której celem jest podnoszenie świadomości mężczyzn w zakresie profilaktyki raka jąder i prostaty.

Ekspozycja setek piw oraz food trucków i stoisk z jedzeniem zajęła 2 pawilony o łącznej powierzchni 14,181 mkw.

Gratulujemy Wystawcom i dziękujemy Odwiedzającym.

Kolejna edycja Poznańskich Targów Piwnych odbędzie się w dniach 13-14 listopada 2020 roku.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ