Partner serwisu
02 grudnia 2019

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w centrali Grupy MLEKOVITA

Kategoria: Aktualności

W środę 27 listopada br. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził centralę Grupy MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem. Prezes firmy Dariusz Sapiński oprowadził gościa m.in. po Wydziale Serowni i zaprezentował szeroki asortyment produkowanych wyrobów, w tym wyprodukowany z okazji historycznej wizyty szlachetny ser Polski Prezydent oraz twarogi z uruchomionej w dniu wizyty nowej, nowoczesnej linii ciągłej do produkcji twarogów. Prezydent spotkał się także z pracownikami firmy.

Prezydent Andrzej Duda z wizytą w centrali Grupy MLEKOVITA

Prezydentowi Andrzejowi Dudzie podczas wizyty towarzyszyli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz przedstawiciele władz samorządowych. Goście mieli okazję zwiedzić Wydział Serowni, w którym wytwarzany jest szeroki asortyment serów i serków, będących wizytówką firmy, w tym sery długodojrzewające z linii „Diamenty Konesera” czy nowości, jak np. paluszki serowe. Prezydentowi zaprezentowano proces produkcji, pakowania oraz przechowywania serów. Kolejnym etapem po Wydziale Serowni była wizyta w sklepie firmowym MLEKOVITKA, gdzie Prezes Sapiński przedstawił Prezydentowi Andrzejowi Dudzie szeroki asortyment wyrobów marki MLEKOVITA. Następnie odbyło się spotkanie z pracownikami firmy.

– To ogromny zaszczyt i honor gościć Pana Prezydenta. Jest to niezwykłe wydarzenie w historii Mlekovity, bo przez 91 lat jej istnienia dopiero po raz pierwszy gości w swoich progach głowę państwa. Dziś uruchomiliśmy też linię ciągłą do produkcji twarogów – mam nadzieję, że obecność Pana Prezydenta w tym dniu przyniesie nam szczęście – mówił podczas spotkania Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA.

Zarówno podczas wizyty w firmie, jak i późniejszego spotkania z mieszkańcami powiatu wysokomazowieckiego, Prezydent podkreślał, jak duże jest znacznie firmy MLEKOVITA oraz pracy polskich rolników dla krajowej gospodarki. – To są tereny rolnicze. Z wielkim szacunkiem chcę podziękować wszystkim Państwu, którzy jesteście wielkim zapleczem rolniczym, ale przede wszystkim wielkim zapleczem mlecznym dla Rzeczypospolitej. Bo to mleko właśnie tutaj, w większości gospodarstw jest produkowane. Jesteście Państwo wszyscy związani z firmą Mlekovita, która mleko przetwarza, produkując produkty rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. To są produkty, które są Państwa wytworem, które są dziełem Państwa rąk, wychowywanych i pielęgnowanych przez Państwa zwierząt, które rozsławiają nas, i które budują potencjał polskiej gospodarki. Bo dzisiaj polskie rolnictwo to ogromna część polskiego przemysłu, to wielka część polskiego PKB, to ogromna część naszego cały czas wzrastającego eksportu – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Wizytę zakończyła wymiana upominków między Prezesem Dariuszem Sapińskim a Prezydentem Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał kosz produktów marki MLEKOVITA wraz z przygotowanym na tę okazję serem Polski Prezydent. Zgromadzeni goście wraz z Prezesem Sapińskim przy specjalnym akompaniamencie odśpiewali tradycyjne „Sto lat” i złożyli Prezydentowi życzenia z okazji zbliżających się imienin.

źródło: informacja prasowa
Tagi: MLEKOVITA
Kosia
2019-12-23
Super :)
ziutek
2019-12-23
też bym chętnie przyjechał i zobaczył jak to od środka wygląda :D
metiiin
2019-12-31
ooo, powinni robic jakies akcje z oprowadzaniem
Robert
2019-12-30
Też bym chciał taki stół zastawiony smakołykami od mlekovity jak na zdjęciu :)
eciek1
2019-12-30
zazdro Panu Prezydentowi tego kosza :P
krysi
2019-12-30
na pewno ważny dzień dla zarządu Mlekovity =)
Oksana
2019-12-30
ja tam lubię wasze serki (szczególnie wiejski
Rysio
2019-12-31
Oby obecność Pana Prezydenta przyniosła szczęście :)
Haniaa3
2020-01-03
Fajne wydarzenie, aż by sie człowiek przeszedł ;p
Agatka479
2020-01-07
Powodzenia dla Mlekovity w Nowym Roku życzy Agata :)
Simon
2020-01-07
Dobrze Panie Prezydencie, Mlekovita to nasza perełka gospodarki, trzeba wspierać!
rikkitikki
2020-01-08
to to zdecydowanie Simon !
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ