Partner serwisu
02 grudnia 2019

Pierwsza świątynia Pilsnera w Gdańsku! Oficjalne otwarcie Tankovnej Riverside by Pilsner

Kategoria: Aktualności

Pilsner Urquell dba o to, aby Polacy mogli cieszyć się najwyższej jakości niepasteryzowanym i świeżo warzonym piwem – dokładnie takim, jakie dostępne jest w Pilźnie. Dlatego już 29 listopada mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli skosztować kultowego, złotego pilznera podczas otwarcia pierwszej Tankovnej w Gdańsku.

Pierwsza świątynia Pilsnera w Gdańsku! Oficjalne otwarcie Tankovnej Riverside by Pilsner

Gdzie szukać smaku Czech nad morzem? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów poszukujących wysokiej jakości, naturalności i uczciwie tworzonych produktów, Pilsner Urquell otwiera wyjątkowe lokale, w których dostępny jest złoty pilzner prosto z tanka – Tankovne. To właśnie jeden z nich zostanie otwarty już 29 listopada br. o godzinie 18:00 w samym sercu Gdańska, na Wyspie Spichrzów przy ulicy Chmielnej 10.

Tankovne to flagowe lokale marki Pilsner Urquell, w których można napić się piwa prosto z tanka, o wyraźnie intensywniejszym smaku. Ponieważ piwo jest niepasteryzowane, browar z Czech w ciągu jedynie 48 godzin musi dostarczyć je do Tankovnych rozsianych po całej Europie. Świeży Pilzner jest następnie „tankowany” z ciężarówki do zbiorników ze stali nierdzewnej lub miedzi w lokalu – tzw. tanków. W przeciwieństwie do standardowego piwa z KEGa, w systemie typu Tankovna piwo nigdy nie wchodzi w kontakt z dodatkowym CO2, więc smakuje dokładnie tak, jak po opuszczeniu pilzneńskiego browaru.

W lokalu o jakość serwowanego piwa zarówno podczas otwarcia, jak i na co dzień dbać będą Tapsterzy – barmani odpowiedzialni za to, aby każdy Pilsner podawany w Tankovnej smakował tak samo, jak ten serwowany w Pilźnie. Miłośnicy złotego trunku będą mogli skosztować w Riverside by Pilsner trzech tradycyjnych czeskich stylów serwowania, jakimi są Hladinka, Šnyt i Mlíko. Hladinka charakteryzuje się połączeniem gęstej kremowej piany z wyrafinowaną goryczką, a Šnyt z pewnością zdobędzie serca miłośników kultowego czeskiego smaku. Milko zaś to kufel pełen zaskakująco słodkiej gęstej, kremowej piany. 

Oficjalne otwarcie pierwszej Tankovnej w Gdańsku to również okazja do poznania osób, które na co dzień są związane z marką i ją tworzą. Wydarzenie uświetnią Kamil Ruzek, czeski Mistrz Piwowarstwa oraz Sławomir Fridel, Tapster i ambasador marki Pilsner Urquell, którzy opowiedzą gościom o znaczeniu perfekcyjnego serwowania. Dodatkowo w wydarzeniu weźmie udział piwoznawca Maciej Chołdrych (piwoznawcy.pl), posiadający szeroką wiedzę m.in. na temat walorów sensorycznych piw i ich specyfiki. W dniu otwarcia również każda osoba, która zamówi duży kufel Pilsnera, otrzyma go w cenie małego. Na gości będą też czekać atrakcyjne konkursy, w których do wygrania będą gadżety marki Pilsner Urquell.

źródło: kp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ