Partner serwisu
06 grudnia 2019

Wzrost światowych dostaw ryżu

Kategoria: Aktualności

Globalne dostawy ryżu w sezonie2019/2020 wzrosły o 1,4 mln ton, głównie ze względu na zwiększone zapasy początkowe, co odzwierciedla niższe zużycie w sezonie 2018/2019.

Wzrost światowych dostaw ryżu

Niemniej jednak, produkcja w Indiach wzrosła o 1 mln ton z uwagi na duże zapasy wody i zwiększone plany sadzenia nawadnianych roślin. Produkcja Indonezji została obniżona o 0,9 mln ton z powodu opóźnionego rozpoczęcia monsunu, a na Filipinach zostały zmniejszone o 0,2 mln ton, gdyż rolnicy przenoszą swoją produkcję na bardziej dochodowe uprawy.

Wywóz ryżu w sezonie 2019/2020 jest nieznacznie zmniejszany za sprawą redukcji o 0,5 mln ton w Tajlandii, ponieważ jego ceny eksportowe pozostaną niekonkurencyjne. Częściowo zostanie to skompensowane wzrostem wysyłki Indii o 0,2 mln ton, wynikający z większych zbiorów, a także o 0,2 mln ton dla Wietnamu w związku z poprawą konkurencyjności. 
 
W omawianym czasie import spadł o 0,5 mln ton, przy zwyżce o 0,8 mln ton w Indonezji, który z nadwyżką skompensował obniżkę o 0,6 mln ton w przypadku Chin, o 0,4 mln ton w Nigerii i o 0,2 mln ton na Filipinach. Zapasy końcowe zostały podniesione o 2,0 mln ton do rekordowego poziomu 177 mln ton.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ