Partner serwisu
03 lutego 2020

Mołdawia może pobić rekord eksportu winogron

Kategoria: Aktualności

Według prognozy specjalistów z Ministerstwa Rolnictwa całkowity eksport winogron stołowych w sezonie 2019/2020 wyniesie około 85 tys. ton tym samym ustanawiając nowy rekord.

Mołdawia może pobić rekord eksportu winogron

Na początku grudnia z Mołdawii wysłano ponad 60 tys. ton winogron stołowych, w tym ponad 40 tys. ton z ostatnich zbiorów. Ponad 39 tys. ton mołdawskich winogron trafiło na rynki krajów WNP, w tym ponad 29 tys. ton do Rosji i 4,5 tys. ton na Białoruś. Natomiast 5,6 tys. ton zostało wywiezionych na Ukrainę.
 
Wielkość dostaw winogron do Unii Europejskiej wyniosła około 17 tys. ton, z czego Rumunia zaimportowała – 14,7 tys. ton, a Polska – 1,3 tys. ton. Największym kupcem mołdawskich winogron z innych regionów jest Irak z 1,9 tys. ton. Przez cały 2018 r. Mołdawia wyeksportowała nieco mniej niż 57,7 tys. ton, a w 2017 r. - 80,2 tys. ton.
 
W grudniu ubiegłego roku sprzedaż eksportowa spadła w porównaniu do poprzedniego miesiąca i wyniosła nie więcej niż 7 tys. ton - 8 tys. ton. Według ekspertów zasoby surowcowe winogron o jakości eksportowej zostaną wyczerpane do połowy lutego 2020 r.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ