17 lutego 2020

Wysokie ceny włoskich gruszek Abate z powodu niedoborów na rynku

Kategoria: Aktualności

Zapasy gruszek we Włoszech są obecnie niższe o 57,6% w porównaniu do ubiegłego roku. Średnia produkcja we Włoszech w ciągu ostatnich 5 lat wynosi 700 tys. ton. Ponad 70% pochodzi z regionu Emilia-Romania, gdzie areał w 2019 r. wynosił 17,885 tys. hektarów.

Wysokie ceny włoskich gruszek Abate z powodu niedoborów na rynku

W tej chwili istnieją dwa znaczące trendy na rynku. Kupujący dobrze płacą za odmianę Abate ze względu na niedobór tych gruszek spowodowany niekorzystnymi warunkami pogodowymi w 2019 r., a także szkodnikami i innymi patogenami oraz problemami podczas kwitnienia. Jednak tylko dobra jakość i duże rozmiary są sprzedawane w dobrych cenach. Jeśli gruszki nie spełniają minimalnych standardów jakości, ceny pozostają niskie, pomimo niedoborów. Rynek gruszek Conference i Kaiser jest dość stabilny ze względu na dominację Holandii i Belgii w kwestii odpowiednich rozmiarów tych owoców.

Producenci Abate w północnych Włoszech tracą od 5 tys. do 10 tys. euro na hektar w sezonie 2019/2020. Wynika to z niewystarczającej produkcji, przy stratach do 70%, spowodowanych głównie przez szkodniki i patogeny. Ceny gruszek najwyższej jakości są większe niż zazwyczaj, ale mimo wszystko nie rekompensują strat.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ