Partner serwisu
27 kwietnia 2020

Lokalne zakupy z dostawą do domu

Kategoria: Aktualności

         Zado.pl to interaktywna mapa, na której stale przybywa miejsc oferujących lokalne zakupy z dostawą do domu. Dzięki zado.pl znalezienie dostawcy pieczywa czy owoców blisko domu jest teraz dziecinnie proste.     

Lokalne zakupy z dostawą do domu

Bezpłatna wymiana informacji i szybkie zakupy

Mapę miejsc oferujących dostawę do domu, znajdziemy pod adresem internetowym: zado.pl. Jest ona dostępna na komputerach i smartfonach.

- Z uwagi na panującą sytuację, dużo sklepów wprowadziło ostatnio opcję dostawy. My zbieramy takie miejsca i pokazujemy je klientom na jednej mapie – wyjaśnia Maja Nogaj, jeden z pomysłodawców zado.pl

Choć strona działa zaledwie od miesiąca, na mapie odnajdziemy już ponad 350 miejsc w różnych regionach Polski. Co ważne, użytkownicy mogą korzystać z platformy bezpłatnie, zarówno jeśli chodzi o wyszukiwanie, jak i dodawanie nowych punktów na mapie.

Zasada działania jest bardzo prosta i intuicyjna. Na przejrzystej mapie wyświetlane są placówki, w których możemy zrobić zakupy do domu. Po kliknięciu w oznaczenie, wyświetla się nazwa miejsca, dane kontaktowe, kategorie dostępnych artykułów oraz sposób zamawiania. Sklepy prezentowane są również w formie listy, która umożliwia wyszukiwanie miejsc po kategorii produktów, według lokalizacji.

Aby wesprzeć polskich sprzedawców i rolników

W obecnej sytuacji coraz więcej osób zostaje w domach, by nie narażać siebie i innych na transmisję koronawirusa. Osiedlowe sklepy oraz punkty usługowe ruszają im na ratunek i organizują dostawy pod drzwi.

- Chcemy łączyć konsumentów i lokalnych przedsiębiorców. Mamy nadzieję, że w ten sposób realnie pomożemy ludziom dbać o zdrowie i jednocześnie wesprzemy polską gospodarkę – mówi Maja Nogaj.

Na zado.pl znajdziemy formularz, poprzez który zgłaszać można kolejne sklepy z dowozem, a także odnośniki do lokalnych grup na Facebooku, umożliwiające sprawniejszą komunikację z właścicielami sklepów.

Jeszcze prostsze zakupy, bezpośrednio na platformie

Twórcy aplikacji umożliwiają sprzedawcom założenie własnego sklepu internetowego. W prosty sposób, z pomocą profesjonalistów, właściciele sklepów mogą rozszerzyc swoją działalność o sprzedaż internetową, a klienci robić zakupy bezpośrednio na platformie.

- Chcemy pomóc właścicielom sklepów, którzy często nie są przyzwyczajeni do takiej formy sprzedaży i prowadzimy ich za rękę podczas zakładania własnego sklepu internetowego – podkreśla Maja Nogaj


Czy obecna sytuacja zrewolucjonizuje rynek lokalnych zakupów?

Twórcy platformy przewidują, że stan epidemii znacząco wpłynie na rynki e-commerce i e-grocery do tej pory słabo rozwinięte w Polsce na poziomie lokalnym, a do grona konsumentów robiących zakupy online dołączą nieaktywne dotychczas grupy konsumentów ze starszych grup wiekowych.

- Wierzymy, że młode osoby szybko zaczną korzystać ze strony, ale też powiedzą o niej użytkownikom, którzy do tej pory nie robili zakupów online. Naszym celem jest również popularyzacja mapy wśród pokoleń naszych rodziców i dziadków, aby nie musieli oni wychodzić z domu, by otrzymać zakupy pod drzwi – tłumaczy Maja Nogaj.

Pandemia koronawirusa znacznie przyczynia się do rozwoju rynku e-grocery. Ogranicznie przemieszczania w celach zapewnienia bezpieczeństwa spowodowało, że klienci rzadziej wychodzą na zakupy. Ponadto limity dotyczące ilości klientów w sklepach znacznie wydłużają czas zrobienia zakupów stacjonarnych.

- To duża rewolucja głównie dla właścicieli sklepów, którzy zaczynają dostosowywać się do nowej rzeczywistości. Muszą zmienić formę dotarcia do klienta lub poszerzyć swoje usługi o sprzedaż internetową oraz dostawę bezkontaktową - opowiada Maja Nogaj

Autorom zado.pl przyświecała idea start-upów, aby jak najszybciej wystartować z projektem, który będzie użyteczny. Strona zawiera na razie podstawowe funkcjonalności, ale cały czas jest rozbudowywana. W planach jest m.in. wyszukiwanie dostaw pod dany adres, możliwość robienia zakupów w wielu sklepach naraz, pomoc właścicielom sklepów w organizowaniu dostaw oraz aplikacja mobilna.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ