Partner serwisu
18 maja 2020

Węgierska produkcja moreli i brzoskwiń będzie znacznie niższa

Kategoria: Aktualności

Mrozy odnotowane na przełomie marca i kwietnia na terenie Węgier, gdzie temperatura w wielu przypadkach sięgała minus dziesięć stopni Celsjusza, miały wpływ na rośliny, pąki i kwiaty. Najbardziej uszkodzone zostały morele i brzoskwinie.

Węgierska produkcja moreli i brzoskwiń będzie znacznie niższa

Niemniej jednak, sytuacja może nie jest tak zła, gdyż po słabych zbiorach w minionym roku producenci oczekiwali silnego kwitnienia i wysokiej gęstości kwiatów dla większości gatunków owoców, co pozwoliłoby w ten sposób obniżyć tempo utraty plonów.

Jednak prawdopodobnie nie da się już uzyskać rekordowych plonów lub dużych plonów, chociaż nadal istnieje nadzieja na średnią wydajność dla większości owoców, z wyjątkiem moreli i brzoskwiń.

Według FruitVeB wielu sadowników moreli zgłasza około 70-90 procent uszkodzeń kwiatów, a całkowite uszkodzenia są bardzo powszechne, bo około 80 procentami uszkodzeń kwiatów notowane jest w całym kraju. Jeśli chodzi o brzoskwinie, znaczna liczba kwiatów również została zniszczona, a uszkodzenia kwiatów szacowane są na 60 do 90 procent. Ponadto starty odnotowano również wobec czereśni i gruszek wahające się od 40 do 70 procent.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ