Partner serwisu
24 marca 2021

Browar Tenczynek Honorowym Gospodarzem JSB

Kategoria: XVIII Jesienne Spotkanie Browarników

Z przyjemnością informujemy, że Małopolski Browar Regionalny Tenczynek objął rolę Honorowego Gospodarza JESIENNEGO SPOTKANIA BROWARNIKÓW. To legendarne sympozjum planujemy zorganizować w dniach 14-15 października 2021 r. w Krakowie.

Browar Tenczynek Honorowym Gospodarzem JSB

Browar w Tenczynku kilka lat temu, po blisko 70 latach przerwy, wrócił do browarniczej tradycji, warząc piwo tak, jak dawniej. Jak przekonują jego przedstawiciele: “W Tenczynku stawiamy na prawdę. Łączymy historię z nowoczesnością; w zmodernizowanym browarze opieramy się o tradycyjne praktyki piwowarskie, będące podstawą tenczyńskiej filozofii warzenia piwa. Stosujemy pracochłonne zacieranie dekokcyjne, które wpływa na pełnię i bogactwo smaku piwa, ale ze względu na czasochłonność procesu stosowane jest tylko przez mniejsze browary. Pozwalamy piwu na swobodną fermentację w otwartych kadziach, następnie leżakuje ono w historycznych piwnicach Browaru, gdzie ma idealne warunki, by nabrać swojego ostatecznego kształtu”.

Podczas sympozjum, zabytkowe i klimatyczne wnętrza browaru będzie można zwiedzić w ramach wycieczki.

Jesienne Spotkanie Browarników było jednym z największych i najbardziej znanych sympozjów dla branży piwowarskiej w Polsce, w których corocznie uczestniczyło ponad 300 gości z dużych i małych browarów. Celem tegorocznego spotkania – jak w latach wcześniejszych – jest wymiana doświadczeń, omówienie problemów związanych z aktualną sytuacją na rynku piwowarstwa, wyzwaniami dla browarnictwa, perspektywami rozwoju, zarządzaniem browarem, obszarem produkcji.

Zamierzamy ponadto poruszać problematykę:

- wykorzystywanych w browarnictwie technologii,

- pozyskiwania surowców

- nowoczesnych rozwiązań stosowanych w zakładach piwowarskich.  

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ