Partner serwisu
20 października 2021

WYCIECZKA TECHNICZNA do Browaru Tenczynek

Kategoria: XVIII Jesienne Spotkanie Browarników

Prawie 100 uczestników XVIII Jesiennego Spotkania Browarników wzięło udział w wycieczce po Browarze Tenczynek. Przywitał ich Janusz Palikot. Było sadzenie chmielu, zwiedzanie, degustacja piwa z tanków. Przedpremierowo otwarto Taproom.

WYCIECZKA TECHNICZNA do Browaru Tenczynek

Na zakończenie konferencji chętni uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wycieczce technicznej po Browarze w Tenczynku. Przybyłych przywitał właściciel Browaru - Janusz Palikot.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy gościć Państwa - uczestników Jesiennego Spotkania Browarników - w naszym Browarze. Zanim przejdziemy do zwiedzania, chciałbym opowiedzieć trochę historii oraz zaprosić na uroczyste sadzenie chmielu przed browarem - powiedział Janusz Palikot.

Uroczyste sadzenie chmielu zainaugurował Janusz Palikot. Chętni uczestnicy również mogli zasadzić chmiel, a co za tym idzie, mieć wkład w piwo produkowane przez Browar Tenczynek.

Zgromadzonych podzielono na trzy grupy, w których zostali oprowadzeni przez wszystkie miejsca na terenie obiektu. Co zobaczyli?

  • warzelnię
  • fermentowanię
  • leżakownie (degustacja piwa z tanków)
  • destylarnię
  • dealkoholizację piwa
  • linię rozlewniczą
  • alembiki
  • Taproom

Specjalnie dla gości konferencji, otwarty został przedpremierowo Taproom, gdzie na uczestników czekały wysokiej klasy przekąski, a także możliwość degustacji piwa oraz innych napojów alkoholowych bezpośrednio z tanków.

 

***

Organizatorem XVIII Jesiennego Spotkania Browarników, które odbyło się 14-15 października 2021 r. w Krakowie, była firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Kierunek Spożywczy” oraz portalu: kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzem Honorowym wydarzenia był Browar Tenczynek.

 

Bury
2021-10-26
Na zdjęciu tytułowym właściciel wygląda trochę jak lump... oczy podkrążone, woda na kaca?
do Bury
2021-10-26
To, że dla Ciebie wygląda lump nie oznacza, że dla kogoś innego. Niech każdy ubiera się jak chce, dajmy żyć innym! Po co jesteśmy tacy zgryźliwi? Nie wiemy, czy kac, czy nie, ale domniemywać musimy, nie? A nawet jeśli byłby kac, to co z tego? Proszę, wytłumacz, co z tego, że jest na kacu?
ipro
2023-05-27
Po tym alkoholu nie ma kaca.
Bajki Palikota
2024-03-23
Bajki Palikota

Strona dostarcza aktualnych informacji i raportów związanych z finansami, hipotekami, działaniami komorniczymi oraz sprawami upadłościowymi.

www.bajki-palikota.pl
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ