Partner serwisu
07 kwietnia 2021

Rosyjski import owoców oznacza spadek dostaw bananów i jabłek

Kategoria: Aktualności

Import owoców z Rosji w styczniu 2021 r. praktycznie pozostał na poziomie sprzed roku, ale nastąpiły istotne zmiany w strukturze przywozu. Przede wszystkim obniżył się wolumen zakupu dwóch kluczowych artykułów: bananów i jabłek.

Rosyjski import owoców oznacza spadek dostaw bananów i jabłek

Import bananów do Rosji spadł w styczniu o 12% do 115 tys. ton, podczas gdy zakup jabłek spadł o 29% do 38 tys. ton. Jeśli chodzi o strukturę przywozu owoców z Rosji w styczniu 2021 r., należy zauważyć gwałtowny wzrost zakupu mandarynek. Głównym dostawcą tych owoców owoców jest Turcja, Pakistan i Gruzja. W tym samym czasie spadł import mandarynek z Egiptu do Federacji Rosyjskiej.

Zwiększył się również przywóz pomarańczy, choć nie tak gwałtownie, jak mandarynek. Egipt stał się tu głównym beneficjentem i zwiększył dostawy o 42%. Podaż pomarańczy z Maroka do Rosji zmalała o połowę w styczniu 2021 r. Zakup persymonów nadal szybko rośnie. W związku z tym, w styczniu 2021 roku Rosja sprowadziła o 37% więcej tych owoców niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, w tym najwięcej z Azerbejdżanu i Iranu, który niemal wyparł Turcję z rynku rosyjskiego.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ