Partner serwisu
11 stycznia 2022

Aby butelka zwrotna mogła krążyć dłużej - nowa inwestycja w Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan

Kategoria: Aktualności

Nowa inwestycja Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan w Sierpcu to maszyna do mycia butelek zwrotnych. Nowa myjka pracuje                     z wydajnością aż 53 000 butelek na godzinę, jednak zużywa o połowę mniej wody i o 30% mniej ciepła niż jej poprzedniczka. Koszt inwestycji wyniósł blisko 12 mln zł.

Aby butelka zwrotna mogła krążyć dłużej - nowa inwestycja w Carlsberg Polska w Browarze Kasztelan

Projekt wprowadzenia do użytku nowej myjki do butelek trwał ponad rok  – od prac budowlanych, po rozruch i niezbędne testy. Dla nowej maszyny wybudowane zostało specjalne pomieszczenie o wymiarach blisko 550m3. Nowa myjka w Browarze Kasztelan pozwoli na mycie nawet 53 tys. butelek na godzinę i zmniejszenie zużycia wody o 43%, oszczędność ciepła o blisko 30% oraz zużycia sody o 40%. Inwestycja wpłynie również na zmniejszenie awaryjności linii i bezpieczeństwo pracy operatorów.

Carlsberg Polska w swojej strategii Together Towards Zero do 2030 r. chce zredukować o 30% emisję dwutlenku węgla typu beer-in-hand w łańcuchu wartości. - Nowa myjka w Browarze Kasztelan to kolejna inwestycja pomagająca nam  zrealizować strategię Together Towards Zero. Jej celem jest ograniczenie m.in. zużycia wody i śladu węglowego, a w przyszłości osiągnięcie neutralności pod kątem emisji CO2. To też ważny krok  przedłużający życie butelki zwrotnej, która jest jednym z najbardziej ekologicznych opakowań na rynku FMCG – mówi Teresa Aldea, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Carlsberg Polska.

Warto podkreślić, że ponad 1/3 emisji CO2 z łańcucha wartości to emisje z opakowań (ich produkcji i utylizacji). Butelka zwrotna pomaga zmniejszyć emisyjność - może zostać użyta przynajmniej dwadzieścia razy i ma blisko 10 krotnie mniejszy ślad węglowy niż jednorazowa. Niestety, w Polsce butelki odbywają drogę między konsumentem a browarem tylko 8–12 razy.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ