Partner serwisu
14 stycznia 2022

Tyskie Browary Książęcę Honorowym Gospodarzem JSB

Kategoria: Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że Tyskie Browary Książęce obejmują rolę Honorowego Gospodarza JESIENNEGO SPOTKANIA BROWARNIKÓW. To legendarne sympozjum planujemy zorganizować w dniach 27-28 września 2022 r.

Tyskie Browary Książęcę Honorowym Gospodarzem JSB

Tyskie Browary Książęce są ważną częścią historii Śląska od prawie 400 lat. To perła architektury regionu, a zarazem nowoczesny browar. To tutaj bije serce Tyskiego. Piwo warzy się tu nieprzerwanie od 1629 roku, co oznacza, że jest to jeden z najstarszych browarów w Polsce.

Tyskie Browary Książęce powstały z inicjatywy rodu Promnitzów, a czas ich rozkwitu przypada na przełom XIX i XX wieku. Ówczesnym właścicielem browaru był wizjoner, książę Jan Henryk XI Hochberg. Browar od wieków miał znaczący wpływ na lokalną społeczność - wielu mieszkańców Tychów i okolic znalazło w nim zatrudnienie, a w 1893 roku powstała nawet linia kolejowa: Browar Tyski – dworzec kolejowy. W 1950 roku nieopodal browaru zostało otwarte Technikum Browarnicze. Dzisiaj browar rozpościera się po obu stronach ulicy Mikołowskiej w Tychach. Historyczna część browaru jest pod opieką konserwatora zabytków, a tuż obok znajduje się nowoczesny rozlew i centrum dystrybucji.

Podczas sympozjum, zabytkowe i klimatyczne wnętrza browaru będzie można zwiedzić w ramach wycieczki.

Jesienne Spotkanie Browarników jest jednym z największych i najbardziej znanych sympozjów dla branży piwowarskiej w Polsce, w którym uczestniczy ponad 300 gości z dużych i małych browarów. Celem tegorocznego spotkania – jak w latach wcześniejszych – jest wymiana doświadczeń, omówienie problemów związanych z aktualną sytuacją na rynku piwowarstwa, wyzwaniami dla browarnictwa, perspektywami rozwoju, zarządzaniem browarem, obszarem produkcji.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ