Partner serwisu
17 stycznia 2022

Rekordowe wykorzystanie ryżu

Kategoria: Aktualności

Przewiduje się, że światowe zużycie ryżu w sezonie 2021/22 wyniosą rekordowe 510,9 mln ton, czyli o prawie 8,9 mln ton więcej niż rok wcześniej.

Rekordowe wykorzystanie ryżu

Prognozy dotyczące zużycia zostały obniżone w tym miesiącu dla Birmy, Haiti, Iranu, Peru i Arabii Saudyjskiej. W przeciwieństwie do tego, szacunki zużycia zostały podniesione w tym miesiącu dla Afganistanu i Filipin, przy czym prognozy dotyczące konsumpcji na Filipinach podniosły się o 0,3 mln ton do rekordowych 14,85 mln ton. W ujęciu rocznym Bangladesz, Birma, Kambodża, Chiny, Indie, Nepal, Filipiny i Tajlandia odpowiadają za większość oczekiwanego wzrostu światowego zużycia w sezonie 2021/22.

Z kolei konsumpcja mają zmaleć w omawianym czasie w Egipcie, Japonii, Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie. Spadek w dwóch krajach Azji Północno-Wschodniej wynika z ciągłych, długoterminowych zmian w diecie z ryżu na bardziej zachodnią oraz ze zmniejszającej się populacji w Japonii i jedynie znikomego wzrostu populacji w Korei Południowej. Spadek Egiptu opiera się na znacznie mniejszych plonach i wynikających z tego mniejszych dostawach, pomimo rekordowego importu. Prognozowana zniżka w Stanach Zjednoczonych opiera się na sporo niższych plonach, co wskazuje na mniejsze zużycie, które obejmuje straty po zbiorach. Redukcja Wietnamu opiera się na niższych dostawach.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ