Partner serwisu
25 stycznia 2022

MLEKOVITA – premiery produktów

Kategoria: Aktualności

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w odpowiedzi na trendy rynkowe, potrzeby i oczekiwania konsumentów, którzy chętnie sięgają po znane i lubiane produkty, ale poszukują też nowych wyrobów, w tym funkcjonalnych czy szybkich i wygodnych w przygotowaniu. Na 2022 rok firma przygotowała propozycje kolejnych nowości, m.in. z kategorii: napojów mlecznych i fermentowanych, bez laktozy, serów i serków oraz produktów wygodnych w użyciu.

MLEKOVITA – premiery produktów

– Miniony rok w trendach konsumenckich, jeśli chodzi o żywność, upłynął m.in. na poszukiwaniu produktów prozdrowotnych, ale też szybkich w przygotowaniu. Wielu polskich konsumentów zmieniło swoje nawyki żywieniowe. Wciąż rosną ich oczekiwania m.in. w stosunku do składu produktu, wygody jego użytkowania oraz, oczywiście, jakości i smaku – należy podkreślić, że produkty Mlekovity wyróżniają się najwyższą jakością. Zgodnie z przyjętą wieloletnią strategią rozwoju również w 2022 Mlekovita będzie oferować konsumentom produkty odpowiadające na ich potrzeby i oczekiwania – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.


Nowości zaplanowane na początek roku 2022 to przede wszystkim kategorie napojów mlecznych i fermentowanych, przekąsek, serów i serków, śmietan i śmietanek oraz lodów. Wśród nich pojawią się produkty bez laktozy oraz znane i lubiane w nowej, wygodnej formie.
Do rodziny batoników twarogowych MiaMu w polewie czekoladowej w 5 smakach: waniliowym, truskawkowym, kokosowym, orzecha laskowego i wiśniowym już dołączyły dwa najpopularniejsze smaki: waniliowy i truskawkowy w polewie toffi. MLEKOVITA jest jedynym polskim producentem batoników twarogowych, które z powodzeniem zastępują tradycyjne słodycze. W linii Wypasione w nowym roku pojawiły się napoje mleczno-kawowe: caffe latte i cappuccino. To znakomita alternatywa dla tradycyjnej kawy, a przy tym gotowy produkt w wygodnym opakowaniu – nie trzeba już parzyć kawy i łączyć jej z mlekiem, wystarczy odkręcić zakrętkę i wypić.


Nowości zaplanowane zostały w kategorii bez laktozy. Nietolerancja laktozy i związane z nią problemy są obecnie bardzo powszechnym problemem, a wielu Polaków nie wyobraża sobie rezygnacji z produktów mlecznych nawet ze względów zdrowotnych. Dzięki szerokiej ofercie MLEKOVITY to już nie problem, bo mogą wybierać już wśród ponad 30 produktów: serów i serków, mleka, masła, śmietany czy jogurtów. W 2022 roku będą mogli sięgnąć po kolejne: śmietankę 30% bez laktozy, dzięki której przygotują przede wszystkim pyszne desery, oraz lody śmietankowe bez laktozy w porcji 200 ml oraz rodzinnej 1 l.


Rozszerzona zostanie również rodzina jogurtów Polskich o ofertę w butelce 1 kg w trzech smakach: naturalnym, truskawkowym i karmelowym. Pojawi się również popularna gęsta śmietana Polska 18% w zupełnie nowej odsłonie, jedynej na polskim rynku: w wygodnej tubie. Nowe opakowania w 2022 r. zyskują również popularne sery w plastrach 150 g: Morski, Edamski i Gouda oraz serki topione w kubku 150 g, plastrach 130 g oraz tzw. kiełbasce 100 g, które zasilą linię produktów „z Polskiej Mleczarni”.


W roku 2022 znacząca większość nowości będzie dostępna również w sprzedaży poprzez nowoczesne kanały. MLEKOVITA jako jedyna firma mleczarska oferuje swoje produkty w dwóch sklepach internetowych: www.mlekovitka.pl oraz www.sba.com.pl, dzięki którym mogą one dotrzeć nawet w najodleglejsze zakątki Polski.

 

źródło: informacja prasowa
Pola
2022-05-04
Takie trochę ptasie mleczko od mlekovity, spoko
Bona
2022-05-05
Plus dla nich że cały czas się rozwijają, poszerzają gamę produktów, słuchają głosu konsumentów
Filip
2022-05-06
teraz się stawia przede wszystkim na zdrowe odżywianie i dobre składy. oni też zaczeli zwracać na to uwagę
Nina
2022-05-09
Podoba mi się to, że mlekovita skupiła się też bardzo na poszerzeniu oferty produktów bez laktozy. dla mnie to jak zbawienie
Renata
2022-05-10
Obserwuje całe czas jakie nowe produkty się pojawiają w ofercie, zawsze fajnie przetestować jakieś nowości
Rin
2022-05-11
ja wnoszę o więcej takich słodyczowych nowości
hanka
2022-05-12
czekam na nowe sery i serki bo uwielbiam!
Nona
2022-05-13
Czyli rok 2022 dla mlekovity to zdecydowanie rok nowości
Luna
2022-05-17
Chętnie popróbuje wszystkich nowych jogurtów
Ciekawski
2022-05-17
Na końcówkę roku też są planowane jakieś nowości produktowe?
Flas
2022-05-18
wygląda na to że porządnie wzięli się za nowości ;) fajnie
Iwona
2022-05-19
Lubię wszelkie mleczne produkty, wszystko kupuje
Sam
2022-05-23
oby jak najwiecej było premier w tym roku, w końcu jeszcze połowa przed nami
Adrian
2022-05-25
wzięli się w końcu za nowe produkty, dobrze, zmiany też są czasem potrzebne
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ