Partner serwisu
28 lipca 2022

Globalny handel ryżem przewiduje się na rekordowym poziomie

Kategoria: Aktualności

Światowy handel ryżem w roku 2023 został nieznacznie zrewidowany w górę do rekordowych 54,7 mln ton.

Globalny handel ryżem przewiduje się na rekordowym poziomie

Korekty w górę eksportu dla Kambodży i Pakistanu z nawiązką zrównoważyły zmniejszenie wysyłki dla Stanów Zjednoczonych. Po stronie importu w 2023 r. prognozy zostały zwiększone dla Unii Europejskiej, Filipin, Stanów Zjednoczonych i Wietnamu.

Oczekuje się, że Chiny, Indie, Tajlandia i Pakistan w skali roku zwiększą dostawy w 2023 r. Za to eksport Indii wzrośnie o 0,5 mln ton do rekordowych 22 mln ton, co stanowi ponad 40 procent światowych dostaw. Prognozowany eksport Indii przekracza łączne dostawy trzech kolejnych największych eksporterów — Tajlandii, Wietnamu i Pakistanu. Oczekuje się, że Australia, Paragwaj i Urugwaj również zwiększą dostawy. Z kolei Brazylia, Birma, Kambodża i Wietnam mają eksportować mniej ryżu.

Po stronie światowego importu w 2023 r. największy oczekiwany wzrost przypada na Chiny, które osiągną rekordowe 6 mln ton, czyli o 0,2 mln ton więcej niż w 2022 r. Oczekuje się, że w 2023 r. Chiny ponownie będą importować duże ilości ryżu z Indii, Wietnamu, Pakistanu, Birmy, i Tajlandii. W związku z tym, Filipiny pozostaną drugim importerem ryżu, kupując 3,1 mln ton ton.

W 2023 r. Unia Europejska sprowadzi rekordowe 2,4 mln ton ryżu, tj. tyle samo co w 2022 r. Natomiast Nigeria ponownie sprowadzi 2,2 mln ton, a USA - 1,4 mln ton, co jest najwyższym wynikiem w historii.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ