Partner serwisu
20 września 2022

Grupa Akomex laureatem konkursu „Art of Packaging 2022 - Professional” w kategorii „Opakowanie Smaku”

Kategoria: Aktualności

Grupa Akomex zajęła ex eaquo pierwsze miejsce w kategorii „Opakowanie Smaku – opakowanie dla żywności” w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie „Art of Packaging 2022 - Professional”.

Grupa Akomex laureatem konkursu „Art of Packaging 2022 - Professional” w kategorii „Opakowanie Smaku”

Do XVI edycji konkursu „Art of Packaging 2022 - Professional” Grupa Akomex zgłosiła opakowanie okolicznościowe „Chopin SCHERZO”. Zostało ono przygotowane dla serii pierników nadziewanych, wytwarzanych przez toruńską Fabrykę Cukierniczą Kopernik S.A. Opakowanie nawiązuje do wizyty Fryderyka Chopina w Toruniu w 1825 roku, a także do listu adresowanego do Jana Matuszyńskiego. Na opakowaniu umieszczono wizerunek polskiego kompozytora oraz bogato zdobioną grafikę. Opakowanie jest konstrukcją w kształcie bomboniery, z klapką zamykającą.


- Z roku na rok, wraz ze wzrostem konkurencyjności na rynku rośnie też rola samych opakowań. Obecnie można je traktować jako swoiste narzędzia marketingowe, które budują przywiązanie klienta do marki. Istotnym aspektem w zakresie tworzenia nowoczesnego opakowania jest jego uszlachetnianie, czyli np. zwiększenie walorów estetycznych produktu. Zabiegi te służą skierowaniu uwagi klienta na dany produkt poprzez m.in. użycie odpowiednich farb i lakierów, laminowanie czy hot stamping. Opakowanie „Chopin Scherzo” zostało zaprojektowane i wyprodukowane z największą dbałością o te jakże ważne elementy. Wspólnie z toruńską firmą projektową Lookin’ Good stworzyliśmy ekskluzywne i stylowe opakowanie dla toruńskich pierników, które zyskuje coraz większe uznanie. Jesteśmy z tego bardzo dumni! – zaznacza Dariusz Chrzanowski, Marketing Manager w Grupie Akomex.


„Art of Packaging” to ogólnopolski konkurs na najlepsze opakowanie roku. Od 2006 roku organizowany jest w Poznaniu i promuje branżę związaną z nowoczesnym przemysłem opakowaniowym. Ideą konkursu jest propagowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz zagranicznym. „Art of Packaging” ma dwie edycje: Debiuty oraz Professional.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ