Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: IV Konferencja Ochrona środowiska. Woda i ścieki w przemyśle spożywczym

Jedno z ważnych wydarzeń w kalendarzu konferencyjnym, „Ochrona środowiska. Woda i ścieki w przemyśle spożywczym” w tym roku odbyła się w Pułtusku (2-3 marca 2011). Gospodarzem konferencji była Mlekovita, która na Zamku gościła najważniejsze postacie z branży spożywczej, prezesów zakładów, specjalistów ds. ochrony środowiska, kierowników oczyszczalni. Przybyli również prezesi współpracujących z branżą firm dostarczających technologie, know-how czy urządzenia.
 

RELACJA

     Konferencja w Pułtusku

    Pierwszy dzień przyniósł nowinki z zakresu uzdatniania i odzysku wody oraz oczyszczania ścieków. Wykładowcy prowadzący prelekcje starali się przekazać jak najwięcej wiedzy w jak najkrótszym czasie, a specjaliści reprezentujący firmy mówili o istniejących rozwiązaniach technologicznych, które umożliwiają wykorzystanie tej wiedzy w praktyce produkcyjnej w zakładzie.

      Po tak ambitnym i owocnym dniu uczestnicy z przyjemnością spotkali się na bankiecie, gdzie toczyły się  rozmowy nieformalne, zawodowe, biznesowe przeplatane żartami i wspomnieniami z poprzednich  edycji konferencji.

      Drugi dzień konferencji, dotyczący biogazu i efektywności energetycznej, spiął klamrą wszystkie poruszane tematy – uczestnicy dowiedzieli się, jakie metody oczyszczania ścieków umożliwiają produkcję biogazu, jakie substraty są do tego procesu najwłaściwsze oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, by proces ten dał pożądane zyski.

      Jak dowiedzieliśmy się podczas wycieczki w Mlekovicie w Baranowie, na oczyszczaniu ścieków można również zarobić – oczyszczalnia w tym zakładzie jest tak wydajna, że przyjmuje również ścieki z pobliskiego zakładu innej firmy, a osad nadmierny po odwodnieniu służy jako nawóz rolniczy. Wycieczka po zakładzie, podczas której można było zobaczyć zarówno oczyszczalnię, jak i część produkcyjną zakładu, zakończyła tę ważną imprezę.


      Uczestnicy pożegnani zostali upominkami – produktami Mlekovity i zaproszeniami ze strony organizatora do uczestnictwa „za rok”, z którego – jak się odgrażali – zamierzają skorzystać w jeszcze liczniejszym gronie.

 

Honorowy Gospodarz Patronat medialny Patronat merytoryczny  

 

Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Andrzej Jagusiewicz

 
         
Partner Organizator      
     
         
         
         
         
         

 

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ