Partner serwisu
20 sierpnia 2019

„Eksploatacja, modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków mleczarskich”

Kategoria: Kongres Gospodarki Wodno-Ściekowej XII Konferencja Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym

– Oczyszczalnia ścieków pełni rolę służebną w stosunku do zakładu mleczarskiego. Rola ta jest niezwykle ważna i szczególnie trudna w sytuacji ciągłego wzrostu ilości przetwarzanego mleka, a tym samym wzrostu ilości odprowadzanych na oczyszczalnię ścieków i ładunków zanieczyszczeń – mówi Krzysztof Staniszewski z mleczarni Piątnica.

„Eksploatacja, modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków mleczarskich”

Jako że w pobliżu zakładu występuje ekosystem rzeki Narwi, ważnym elementem jest modernizacja i rozbudowa zakładu w taki sposób, aby dostosować warunki do wzrastających potrzeb oczyszczalnia ścieków, a jednocześnie nie oddziaływać negatywnie na środowisko. – Spółdzielnia jako jedna z pierwszych w kraju wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania, który obejmuje również System Zarządzania Środowiskowego wg normy ISO 14001. Dbałość o otoczenie to istotny element polityki zakładu. Jest nie tylko koniecznością, ale też zwyczajnie się opłaca – podkreśla Krzysztof Staniszewski.

Krzysztof Staniszewski wygłosi referat „Eksploatacja, modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków mleczarskich” podczas konferencji Woda i Ścieki w Przemyśle Spożywczym, która odbędzie się w ramach Kongresu Gospodarki Wodno-Ściekowej w dniach 2-3.10.2019 r. w Sopocie.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ