Partner serwisu
14 października 2021

Rozpoczęło się Jesienne Spotkanie Browarników!

Kategoria: XVIII Jesienne Spotkanie Browarników

Wydarzenie skierowane do specjalistów ze wszystkich zakładów piwowarskich w Polsce: browarów kraftowych i rzemieślniczych, średnich i tych największych właśnie się rozpoczęło! - Mam zaszczyt spotkać się z Państwem podczas wydarzenia, które sięga pamięcią roku 1993... To właśnie wtedy wszystko się zaczęło... - wspominał Adam Grzeszczuk, prezes zarządu firmy BMP, wydawcy m.in. czasopisma "Kierunek Spożywczy" i portalu kierunekSPOŻYWCZY.pl.

 

Rozpoczęło się Jesienne Spotkanie Browarników!

W uroczystym otwarciu konferencji udział wzięli:

  1. Adam Grzeszczuk, prezes BMP Sp. z o.o. Sp.K.
  2. Bartłomiej Morzycki, Dyrektor Generalny, ZPPP - Browary Polskie.
  3. Andrzej Olkowski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich.
  4. Mieczysław Pankiewicz, Prezes Zarządu, Euro-Pan sp. z o.o.
  5. przedstawiciele Gospodarza Honorowego Browaru Tenczynek - Sebastian Jabłoński i Jakub Borowski.

 

Zaczęło się w 1993 roku...

Adam Grzeszczuk, prezes zarządu BMP powitał gości słowami:

Szanowni Państwo, witam serdecznie na XVIII Jesiennym Spotkaniu Browarników! Mam zaszczyt spotkać się z Państwem podczas wydarzenia, które sięga pamięcią roku 1993... To właśnie wtedy wszystko się zaczęło. Pamiętam jak dzisiaj, gdy jechałem na spotkanie do Browaru w Żywcu, aby nawiązać współpracę przy organizacji Spotkania Browarników. Ówczesny prezes, Adam Loewe, powiedział, że wyrazi zgodę, gdy spełnimy trzy podstawowe wymagania: 1. w spotkaniu wezmą udział najbardziej znaczące firmy w branży piwowarskiej, 2. wydarzenie zostanie zorganizowane w najlepszym hotelu w okolicy Browaru oraz 3. że zaprosimy Teleexpress, który zrobi relację. O ile, o pierwsze dwa punkty się nie martwiłem, to do punktu trzeciego, czyli zaproszenia Teleexpressu, miałem duże obawy, ponieważ nie wiedziałem jak ich ściągnąć.

Adam Grzeszczuk życzył wszystkim udanych obrad, pomyślnych rozmów i budowania wielu możliwości porozumienia.

I Jesienne Spotkanie Browarników odbyło się 29 października 1993 roku, a Gospodarzem Honorowym było Technikum Przemysłu Spożywczego wraz z Browarem Książęcym w Tychach. Technikum Przemysłu Spożywczego oraz Browar w Tychach współorganizowali Jesienne Spotkanie Browarników jeszcze przez kolejne kilka lat. Następne konferencje były organizowane przy współpracy z Browarem w Żywcu, Browarem w Elblągu, czy Carlsberg Okocim. Patronatem Honorowym było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a Patronat Naukowy objął Instytut Weihenstephan - Niemcy.

 

Piwowarzy i Browarnicy - udanych obrad!

Bartłomiej Morzycki, Dyrektor Generalny, ZPPP - Browary Polskie, powitał gości i życzył uczestnikom udanych obrad:

Chciałbym życzyć wszystkim uczestnikom wyjątkowego czasu spędzonego podczas tych dwóch dni. Nawiązujcie relacje i budujcie wspomnienia. Jestem zaszczycony, że mogę wiąć udział w XVIII Jesiennym Spotkaniu Browarników!

Andrzej Olkowski, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Regionalnych Browarów Polskich, na otwarciu przypomniał, jak ważne dla branży są wydarzenia organizowane przez BMP oraz życzył wszystkim piwowarom zdobycia nowej wiedzy:

Cieszę się, że mogę brać udział w wydarzeniach organizowanych przez BMP. Jesienne Spotkanie Browarników to wydarzenie, na które przyjechałem z przyjemnością. Życzę wszystkim udanej imprezy i zapraszam do rozmów!

Mieczysław Pankiewicz, Prezes Zarządu, Euro-Pan sp. z o.o., podziękował za zaproszenie i przywitał gości słowami:

Chciałbym podziękować prezesowi Adamowi Grzeszczukowi za zaproszenie do udziału w Jesiennym Spotkaniu Browarników. Zaszczytem jest dla mnie obecność na tym wydarzeniu, które ma kilkudziesięcioletnią tradycję. Życzę Wam wszystkim, którzy jesteście tutaj zebrani, aby te Spotkanie było owocne oraz, aby każdy z Was wyjechał stąd z nową wiedzą, którą wykorzystacie w praktyce.

Przedstawicielami Browaru Tenczynek, tegorocznego Gospodarza Honorowego, byli Jakub Borowski oraz Sebastian Jabłoński.

Jest nam niezmiernie miło pełnić rolę Gospodarza Honorowego XVIII Jesiennego Spotkania Browarników. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że dokładamy cegiełkę, do wydarzenia, które jest bliskie naszemu sercu. Piwowarzy i Browarnicy - udanych obrad! - mówił Jakub Borowski.

Sebastian Jabłoński zaprosił wszystkich uczestników konferencji na wycieczkę do Browaru Tenczynek:

Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich na wycieczkę po Browarze Tenczynek. Podzielimy się na kilka grup i przejdziemy przez wszystkie miejsca w Browarze.

 

W dalszej części wydarzenia zaplanowane są:

  • sesja wprowadzająca;
  • 4 panele tematyczne;
  • 4 wywiady publiczne;
  • FORUM PIWOWARSKIE debata: Browar wobec zmian;
  • wycieczka techniczna do Browaru Tenczynek.

 

***


Organizatorem XVIII Jesiennego Spotkania Browarników, które odbywa się 14-15 października 2021 r. w Krakowie jest firma BMP, wydawca m.in. czasopisma „Kierunek Spożywczy” oraz portalu: kierunekSPOŻYWCZY.pl. Gospodarzem Honorowym wydarzenia jest Browar Tenczynek.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ