Partner serwisu
17 listopada 2022

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole zostaje Gospodarzem Honorowym!

Kategoria: X Konferencja Bezpieczny Produkt Spożywczy

X edycja konferencji Bezpieczny Produkt Spożywczy odbędzie się 1-2 marca 2023 w Licheniu Starym.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole zostaje Gospodarzem Honorowym!

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole powstała ponad 90 lat temu – w roku 1930. Mleczarnia jest obecnie jednym z największych zakładów mleczarskich w kraju oraz czołowych eksporterów, potentatem w produkcji mleka w proszku oraz masła, posiadając równocześnie spółdzielczą formę działalności ze 100% polskim kapitałem. Łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania i wysoką jakością oferowanych produktów. OSM w Kole Zatrudnia ponad 700 pracowników w centrali w Kole oraz w oddziałach: Grodkowie, Ostrowie Wielkopolskim i Koninie.

Produkty OSM w Kole są znane na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych. Spotkać je można nie tylko w niewielkich sklepikach, ale głównie w sklepach wielkich sieci handlowych. Sztandarowym towarem eksportowym jest mleko w proszku. Jego odbiorcami są kraje europejskie, bliskowschodnie, azjatyckie oraz afrykańskie.

Filozofię działania Mleczarni w Kole najlepiej oddaje hasło: Smak, Zdrowie, Ekologia. Smak – ponieważ wszystkie produkty Spółdzielni charakteryzują się doskonałymi właściwościami smakowymi, odżywczymi i dietetycznymi. Zdrowie – ponieważ powstają z mleka pozyskanego od krów żywionych w sposób naturalny, w czystym środowisku. Wyrazem troski o środowisko naturalne są między innymi, wybudowane przez firmę oczyszczalnia ścieków oraz kotłownia gazowo – olejowa, a także wprowadzane do sprzedaży produkty w ekologicznych opakowaniach.

Produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole cieszą się od blisko wieku uznaniem konsumentów, w wyniku czego były one wielokrotnie wyróżniane w konkursach branżowych i konsumenckich (m.in. Poznaj Dobrą Żywność, Godło TERAZ POLSKA) oraz nagradzane medalami na wielu targach (m.in. Polagra Food, Mleko Expo). Ponadto, gwarancją najwyższej jakości naszych produktów jest wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności wg. standardu BRC oraz normy ISO 22000:2018.

Zakład cały czas zwiększa skup mleka, instaluje nowoczesne linie technologiczne, corocznie zwiększa eksport. Daje to poważne podstawy do twierdzenia, że Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole jest na dobrej drodze rozwoju, co dobrze rokuje wejściu w kolejne stulecie działalności i funkcjonowaniu spółdzielni przez przynajmniej następne wiele długich lat.

***

Do udziału w konferencji zaprasza organizator – firma BMP, wydawca magazynu “Kierunek Spożywczy” i portalu branżowego: www.kierunekspożywczy.pl oraz Gospodarz Honorowy OSM Koło.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ