Partner serwisu
15 listopada 2023

Redukcja emisji CO2 o 47 proc. – Green Holding podsumowuje rezultaty wdrożenia strategii ESG

Kategoria: Aktualności

Green Holding, jeden z liderów produkcji świeżych warzyw zielonych w Polsce, ogłosił pierwszoroczne rezultaty strategii ESG ("Jesteśmy Green"), wprowadzonej w Grupie kapitałowej. W ciągu roku firma zredukowała emisję CO2 o 47 proc. w Zakresach 1 i 2, a także zmniejszyła zużycie energii elektrycznej o 20 proc.

Redukcja emisji CO2 o 47 proc. – Green Holding podsumowuje rezultaty wdrożenia strategii ESG

Efekty przedstawione w drugim raporcie ESG wskazują na osiągnięcie kilku zobowiązań przed czasem, przekraczając nawet zakładane cele. Przykładowo, spadek wykorzystywanej masy opakowań z tworzyw sztucznych przewyższył cel o ponad czterokrotność.

W roku 2022 firma skupiła się na zrównoważonym rozwoju, podsumowując postępy w kluczowych obszarach wpływu środowiskowego. Osiągnięto znaczący postęp, takie jak obniżenie śladu węglowego o 6,5 tys. ton czy ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 272 MWh. Redukcja ilości zużywanej wody o 9 proc. osiągnięta została trzy lata przed wyznaczonym terminem, dzięki zastosowaniu rozwiązań rolnictwa zrównoważonego i nowoczesnych metod monitorowania upraw.

Green Holding działa również w obszarze odnawialnych źródeł energii, budując instalację fotowoltaiczną o mocy 300 kW. Współpracuje z lokalnymi dostawcami, a także dba o jakość produktów, przedłużając okres przydatności do spożycia o średnio 25 proc. poprzez pakowanie w modyfikowanej atmosferze i testowanie opakowań.

Podkreślając zrównoważony rozwój jako działanie perspektywiczne, CEO Green Holding, Artur Rytel, podkreśla, że mierzenie wpływu środowiskowego koreluje z wzrostem biznesu. Równocześnie firma edukuje pracowników w zakresie ESG i wspólnie z nimi pracuje nad rozwiązaniami na rzecz środowiska i społeczności lokalnych. Wzrost zainteresowania kwestiami zrównoważonego rozwoju jest zauważalny zarówno wśród klientów, konsumentów, jak i pracowników, co skłania firmę do stawiania coraz wyższych wymagań dostawcom.

Warto zauważyć, że Green Holding, działając w ramach zintegrowanego modelu biznesowego "Od pola do stołu", kontroluje cały proces produkcyjny, co umożliwia efektywny rozwój przy jednoczesnym skupieniu na ochronie środowiska. Działania podejmowane w ramach strategii ESG są postrzegane jako integralna część działań firmy, które od zawsze kierowały się zasadą zrównoważonego rozwoju.

źródło: informacja prasowa Green Holding
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ