Partner serwisu
20 listopada 2023

Poznańskie Targi Piwne świętują swoją dziesiątą edycję i szykują moc atrakcji

Kategoria: Aktualności

Poznańskie Targi Piwne świętują w tym roku dziesiątą edycję. Tej imprezy nie możecie ominąć. Już teraz warto zaznaczyć w kalendarzu daty 24-25 listopada i przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Te dwa dni będą prawdziwym świętem dla wszystkich miłośników doskonałych trunków, wyśmienitego jedzenia i niesamowitej atmosfery.

Poznańskie Targi Piwne świętują swoją dziesiątą edycję i szykują moc atrakcji

Prawie 50 stoisk z piwami, miodami i cydrami, kilkanaście stoisk gastronomicznych i food trucków, Piwna Mila, Piwna Joga, pokazy wrestlingu, strefy gier, zabaw i sportu, wyścig na jeżdżących lodówkach oraz Wielki Konkurs dla wszystkich odwiedzających z wieloma ciekawymi nagrodami. To wszystko i wiele więcej czeka Was podczas Poznańskich Targów Piwnych i Street Food Spot.

Na Poznańskich Targach Piwnych każdy, niezależnie od tego czy dopiero rozpoczyna swoją przygodę z piwem, miodem lub cydrem, czy od lat interesuje się tematem, znajdzie coś dla siebie.

- Wierzymy, że nie ma ludzi, którzy nie lubią piwa, są jedynie ludzie, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować takiego, które im zasmakuje. Kierując się tą myślą, kładziemy nacisk, by nasze inicjatywy kojarzone były z dużym wyborem dobrej jakości piwa, ale także cydru czy miodu pitnego – dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie. Od lat staramy się również odczarować niepochlebną renomę alkoholu, propagując kulturę jego wytwarzania oraz spożywania - podkreśla Maria Pawlik, jedna z organizatorek Poznańskich Targów Piwnych.

Smakonauci, Jaśni Pełni czy koleżanka, kolega, tata, babcia i syn

Nie mamy wątpliwości, że Poznańskie Targi Piwne to wydarzenie dla Ciebie - tutaj pasuje każdy! Sprawdź do której grupy należysz.

  • Smakonauci - poszukiwacze doznań smakowych wszelkiej maści. Kraft? Miód pitny? Cydr? Street Food? Jeśli należysz do grona osób, które wrażeń szukają przez swoje kubeczki smakowe, to przed Tobą niesamowita przygoda!
  • Jaśni Pełni - pełni radości entuzjaści “złotego trunku”, lubujący się w niezobowiązującym, a orzeźwiającym stylu euro-lagera. Nie trzeba bowiem być pasjonatem piwa, żeby być miłośnikiem biesiad i lubić długie spotkania z przyjaciółmi przy szklance (lub kilku!) piwa.
  • Beer Geecy - pasjonaci piwa, zbieracze check-in’ów, poszukiwacze sztosów. Wierni użytkownicy Untappd’a, którzy często wiedzą o piwach dużo więcej, niż sami browarnicy, którzy je tworzą. Jeśli dyskusje o najnowszych trendach w krafcie - obficie podlewane kolejnymi premierami ulubionego trunku - to ważna część Twojego życia, to nie może cię tu zabraknąć.
  • Koleżanka, kolega, tata, babcia i syn - nawet jeśli piwo znajduje się poza sferą Twoich zainteresowań, to i tak nie będziesz się u nas nudzić! Na naszych Targach warto pojawić się, żeby spotkać się ze znajomymi i przyjemnie spędzić czas. Pogracie w gry, weźmiecie udział w zawodach sportowych, posłuchacie ciekawych prelekcji lub pooglądacie walki wrestlerów - będzie co robić!

Na Poznańskich Targach Piwnych będziecie dostępnych kilka setek piw, miodów i cydrów. Aby goście PTP mogli łatwiej wybrać to co im najbardziej pasuje,  organizatorzy zaproponowali szlaki piwne w tym: piwo kooperacyjne warzone na 10 edycję PTP, klasyczne style, premiery, napoje bezalkoholowe czy bezglutenowe.

Emocje, radość i odrobina piwnego szaleństwa

Piwna rewolucja zaczęła się około dziesięć lat temu, podobnie jak PTP. To dobra okazja, aby podsumować te minione lata oczywiście najlepiej jakimiś limitowanym trunkiem. Tego zadania podjęły się dwadzieścia dwa browary z całej Polski, które na 10 edycję Poznańskich Targów Piwnych uwarzyły piwo inspirowane minioną dekadą.

- Jak wiemy przez te 10 lat wiele się działo - zmieniały się mody na style piwne, zmieniały się używane chmiele, słody oraz dodatki. Jedno pozostało niezmienne dla piwnych rzemieślników - dbałość o jak najwyższą jakość warzonych piw. Niezmienna pozostała też pasja, która powoduje, że piwne inicjatywy browarów rzemieślniczych napędzane są dużymi emocjami, radością, ale także odrobiną szaleństwa. Specjalne premierowa piwa zawierają w sobie ducha tych dziesięciu niezwykłych lat - podkreśla organizator Grzegorz Stachurski.

 -  Początek piwnej rewolucji to nadejście stylu IPA i niespotykana dotąd goryczka w piwie. IPA pozostała, ale trend goryczkowy ewoluował mocno w stronę piwa, które stało się mniej goryczkowe, a bardziej aromatyczne. W końcu nastało mętne IPA, prawie pozbawione goryczki. Piwo Browaru Sarabanda, które będzie miało swoją premierę na Poznańskich Targach Piwnych łączy w sobie obie cechy - tak opowiada o swoim piwie uwarzonym specjalnie na dziesiątą edycję PTP piwowar Bartosz Urbaniak z Browaru Sarabanda.

Rogal świętomarciński w płynie

Poznaniaków z pewnością zainteresuje propozycja browaru Magic Road, czyli piwo inspirowane rogalem świętomarcińskim.


- Od dłuższego czasu mamy taką tradycję, że jadąc na piwne targi czy festiwal staramy się uwarzyć piwo, które nawiązuje do rejonu, w którym impreza się odbyła.  Rogal świętomarciński to wypiek rodem z Poznania, dlatego akurat takie piwo wymyśliliśmy, aby uczcić dziesiątą edycję Poznańskich Targów Piwnych. W zeszłym roku mieliśmy pierwsze podejście do tego piwa. Wtedy, również z okazji PTP, uwarzyliśmy piwo z dodatkiem prawdziwych rogali świętomarcińskich i bakalii. Nie było go dużo - zaledwie jedna beczka. W tym roku chcieliśmy to powtórzyć w większej ilości, ale ze względów technologicznych nie możemy dodać rogali. Do intensywnej czekoladowo palonej bazy dodaliśmy za to potężną ilość masy makowej z bakaliami, takiej samej jaką dodaje się do rogali świętomarcińskich - wyjaśnia Bartek Packo, piwowar z browaru Magic Road.

Wyjątkowe zwiedzanie niedostępnego na co dzień browaru

Piwa, które zostały uwarzone na dziesiątą edycję PTP będzie można nie tylko spróbować podczas Targów, ale również… wygrać. A to wszystko w ramach Wielkiego Konkursu, w którym główną nagrodą będzie zwiedzanie Browaru Fortuna wraz z degustacją. Zostanie wybranych 3 zwycięzców, a każdy z nich może zaprosić dodatkowo po 2 osoby. Nie zabraknie też wielu innych nagród.

-  Zwykle nie przyjmujemy gości, ale dla laureatów Wielkiego Konkursu Poznańskich Targów Piwnych i ich osób towarzyszących robimy wyjątek! Zaprosimy ich na wyjątkowe zwiedzanie całego browaru, które połączymy z degustacją naszych najbardziej limitowanych piw. Wspólnie spróbujemy także piw z beczkowni, które dopiero czekają na rozlew. Zadbamy także o poczęstunek oraz odpowiemy na wszystkie pytania. Przygotujcie się na kilka niezapomnianych godzin w Miłosławiu - podkreśla główny piwowar Browaru Fortuna Marcin Ostajewski.

Wiele będzie działo się też na targowej scenie. Będzie można posłuchać ciekawych prelekcji o trunkach i nie tylko, a także wziąć udział w quizie. Ponadto na piątek zaplanowano galę finałową konkursu Greater Poland - kierowanego do profesjonalnych i domowych producentów piwa, miodu i cydru oraz projektantów i agencji kreatywnych.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ