01 sierpnia 2017

Międzynarodowy Dzień Piwa coraz bliżej

Kategoria: Alkohole

Międzynarodowy Dzień Piwa przypada w pierwszy piątek sierpnia. W 2017 roku święto birofilów odbędzie się 4 sierpnia.

Międzynarodowy Dzień Piwa coraz bliżej

Nietypowe święto ustanowione zostało przez dwóch Amerykanów z Kalifornii w 2007 roku. Jest to święto ruchome, obchodzone na pierwszy piątek sierpnia, w tym roku wypada 4-go.

Na początku było jedynie inicjatywą lokalnego pubu, jednak bardzo szybko zyskało miłośników z całego świata. I nie ma się co dziwić, Dzień Piwa to świetny pretekst do spotkania się z przyjaciółmi, obdarowania ich prezentami związanymi z piwem, spróbowania nowych trunków i delektowania się smakiem róznych piwnych stylów.

Pomysłodawcy święta Jesse Avshalomov i Evan Hamilton dają nawet rady jak dobrze celebrować ten specjalny dzień. Jednym z założeń Międzynarodowego Dnia Piwa jest integracja miłośników piwa z całego świata w jednym, konkretnym dniu w roku.

  • Po pierwsze powiedz o nim światu, czyli zaproś swoich znajomych na imprezę i wspólne świętowanie.
  • Po drugie znajdźcie razem najbliższy pub, bar lub domówkę.
  • Po trzecie przynieś swoje piwo i obdaruj nim znajomych, im więcej osób przyjdzie tym więcej spróbujesz!

Świętują nie tylko koneserzy ale także browarnicy. Piwowarzy z całego świata specjalnie na tę okazję wykorzystują nietypowe lub popisowe odmiany piwa, by zaskoczyć wszystkich swoim kunsztem.

Międzynarodowy Dzień Piwa jest coraz popularniejszy także w Polsce, wiele pubów i barów organizuje tematyczne imprezy w ten dzień, kusząc lokalnymi wyrobami, piwami rzemieślniczymi, konkursami i dobrą zabawą. Organizowane są zawody w piciu piwa na czas, konkursy koneserów w rozpoznawaniu smaków piwa, pokazy browarników i barmanów.

 

Źródło: birofilia.org

Fot.: 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ