Piwo dobre na,.. skórę i włosy
Piwo nie tylko ma walory smakowe, ale też może pozytywnie oddziaływać na ciało - działa relaksująco i kojąco na umysł oraz poprawia wygląd skóry i ciała. Z tego powodu trunek ma zastosowanie w kosmetyce i pielęgnacji ciała, a także włosów.

Piwne SPA może też być prezentem dla miłośnika tego trunku. Jak przebiega taki zabieg?
Trzy etapy
Zabieg w piwnym SPA ma trzy etapy. Pierwszy z nich to relaks w saunach suchej i parowej lub na leżakach w pomieszczeniach z podwyższoną temperaturą i wilgotnością. Oczyszcza to ciało z toksyn, a także uspokaja, poprawia mikrokrążenie, metabolizm oraz rozluźnia mięśnie. Czas odpoczynku w saunach trwa od 15 do 50 minut.
Drugi etap to kąpiel w drewnianej bali w niefiltrowanym i niepasteryzowanym piwie lub odpowiednio dobranych składnikach, z których warzy się piwo. Często w czasie zabiegu można degustować piwo i chleb, wypiekany z użyciem piwa. Zalecany czas kąpieli to 30 minut.
Ostatni etap to naturalne wysuszanie skóry, bez użycia ręczników. Wiele ośrodków proponuje wypoczynek na leżakach z naturalnego drewna lub też osuszanie ciała na łóżku ze słomy. Ważne, by po zabiegu przez kilka godzin nie wchodzić pod prysznic, by skóra zdołała wykorzystać znajdujące się na niej składniki.
Co to daje?
Taki zabieg świetnie działa na skórę i włosy, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Do tego ogranicza wydzielanie sebum. Kolejne zalety to regeneruje skórę, wygładza zmarszczki i przywraca cerze jędrność. No i - a może przede wszystkim - działa relaksacyjnie.
Gdzie?
Z piwnego SPA można skorzystać m.in. w Hotelu Mercure Piotrków Trybunalski Vestil, Hotelu Szymbark niedaleko Gdańska, Hotelu Trzy Korony w Puławach, Browarze CzenstochiviA Hotel, SPA&Wellness w Częstochowie, Gospodarstwie Agroturystycznym Poziomka w Zakrzewie w woj. wielkopolskim, Pałacu Saturna w Czeladzi na Śląsku i Pałacu Brzeźno.
Komentarze